Колектив інфекційного відділення Калуської райлікарні вимагає виплатити їм обіцяну надбавку до зарплати. Інакше кажуть, що припинять приймати і лікувати хворих.
Про це вчора, 20 квітня, в групі “Типовий Калуш” написала медсестра Галина Лєсбекова.
Попри те, що в Калуській районній лікарні ще з березня приймають пацієнтів, хворих на коронавірус і з підозрою, заклад не потрапив до переліку опорних лікарень. Така інформація надійшла ще наприкінці минулого тижня. За словами головного лікаря Миколи Гудима, саме це і спричинило внутрішню паніку та напругу серед медперсоналу.
Йдеться про три відділення: інфекційне, неврологічне і терапія. Загалом це майже сотня працівників, які ще з березня надають допомогу хворим із коронавірусом. Наразі в лікарні перебувають 42 хворих із пневмонією.
«Дуже добре, що люди про це говорять, – каже голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук. – Ми не відхрещуємося, але зважаючи на наш місцевий бюджет, я спершу чекаю на обіцяні дії з боку держави».
Виплату компенсацій медпрацівникам Калуської райлікарні наразі взяла на себе держава, незважаючи на те, що заклад не належить до опорних. Головний лікар каже, що нині телефонував стосовно цього питання і поки ситуація не до кінця зрозуміла. Хоча в Національній службі здоров’я України (НСЗУ) йому повідомили, що надбавка за березень таки надійде, щоправда, можливий варіант, що її треба буде шукати у місцевому бюджеті.
«Як то буде – ще точно невідомо, – говорить головний лікар. – У березні я виплатив премії працівникам інфекційного відділення – із зекономлених грошей бюджету лікарні, саме цей медперсонал тоді взяв на себе найбільший удар. А взагалі таку ж ситуацію ми з колективом пережили ще в 2009-му році, коли була епідемія свинячого грипу».
Віктор Гільтайчук каже, що треба почекати до кінця квітня. Якщо гроші для компенсації все ж не надійдуть, тоді можна ставити питання до місцевої влади, шукати на рівні наших бюджетів.
«Щоправда, звідки їх брати невідомо, адже всі знають, що Калуський район є дотаційним на 96%, – говорить посадовець. – Але над цим треба міркувати лише, якщо будемо точно впевнені, що держава не дала грошей».
Щодо надбавок, які виплатили медпрацівникам установ Калуської міської ради, то Віктор Гільтайчук пояснює – це зробили за кошт місцевого бюджету.
«Влада Калуша має прийняту програму по безкоштовному медичному забезпеченні жителів, яка існує вже багато років, – пояснює він. – Наскільки я розумію, в рамках саме цієї програми медпрацівникам якраз і виплатили якісь компенсації наприкінці березня».