Звідки брати гроші – невідомо: калуським медикам пропонують почекати до кінця квітня

 • Колектив інфекційного відділення Калуської райлікарні вимагає виплатити їм обіцяну надбавку до зарплати. Інакше кажуть, що припинять приймати і лікувати хворих.

  Про це вчора, 20 квітня, в групі “Типовий Калуш” написала медсестра Галина Лєсбекова.

  Попри те, що в Калуській районній лікарні ще з березня приймають пацієнтів, хворих на коронавірус і з підозрою, заклад не потрапив до переліку опорних лікарень. Така інформація надійшла ще наприкінці минулого тижня. За словами головного лікаря Миколи Гудима, саме це і спричинило внутрішню паніку та напругу серед медперсоналу.

  Йдеться про три відділення: інфекційне, неврологічне і терапія. Загалом це майже сотня працівників, які ще з березня надають допомогу хворим із коронавірусом. Наразі в лікарні перебувають 42 хворих із пневмонією.

  «Дуже добре, що люди про це говорять, – каже голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук. – Ми не відхрещуємося, але зважаючи на наш місцевий бюджет, я спершу чекаю на обіцяні дії з боку держави».

  Виплату компенсацій медпрацівникам Калуської райлікарні наразі взяла на себе держава, незважаючи на те, що заклад не належить до опорних. Головний лікар каже, що нині телефонував стосовно цього питання і поки ситуація не до кінця зрозуміла. Хоча в Національній службі здоров’я України (НСЗУ) йому повідомили, що надбавка за березень таки надійде, щоправда, можливий варіант, що її треба буде шукати у місцевому бюджеті.

  «Як то буде – ще точно невідомо, – говорить головний лікар. – У березні я виплатив премії працівникам інфекційного відділення – із зекономлених грошей бюджету лікарні, саме цей медперсонал тоді взяв на себе найбільший удар. А взагалі таку ж ситуацію ми з колективом пережили ще в 2009-му році, коли була епідемія свинячого грипу».

  Віктор Гільтайчук каже, що треба почекати до кінця квітня. Якщо гроші для компенсації все ж не надійдуть, тоді можна ставити питання до місцевої влади, шукати на рівні наших бюджетів.

 • «Щоправда, звідки їх брати невідомо, адже всі знають, що Калуський район є дотаційним на 96%, – говорить посадовець. – Але над цим треба міркувати лише, якщо будемо точно впевнені, що держава не дала грошей».    

  Щодо надбавок, які виплатили медпрацівникам установ Калуської міської ради, то Віктор Гільтайчук пояснює – це зробили за кошт місцевого бюджету.

  «Влада Калуша має прийняту програму по безкоштовному медичному забезпеченні жителів, яка існує вже багато років, – пояснює він. – Наскільки я розумію, в рамках саме цієї програми медпрацівникам якраз і виплатили якісь компенсації наприкінці березня».  

  Нагадаємо, на початку квітня медики Калуської районної лікарні вже погрожували не приймати хворих на коронавірус через те, що заклад не включили до переліку лікарень першої хвилі для лікування хворих з COVID-19.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!