8 липня відбулося підписання Партнерської угоди між ПНУ, Вищою державною професійною школою м.Хелм (Республіка Польща) та Брошнів-Осадською селищною ОТГ в рамках проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні».
Тристоронній документ про партнерство підписали ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, голова Брошнів-Осадською селищної ОТГ Назарій Іванів та керівництво Вищої державної професійної школи м. Хелм, яке доєдналося до урочистого моменту в режимі онлайн.
«Проєкт пов’язаний, насамперед, з українсько-польським міжкультурним діалогом. Програми, які пов’язані з пограниччям, вони є особливо важливими, цікавими, адже, з одного боку, це наша спільна історична і культурна спадщина, а з іншого – це виховання нашого молодого покоління, формування тих важливих рис, які повинні бути притаманні громадянам, котрі спільно будують європейський простір», – зазначив ректор ПНУ Ігор Цепенда.
Проєкт розрахований на рік і передбачає проведення низки заходів, націлених на міжнародну промоцію бойківської спадщини області, проведення досліджень та розробку інструментів просування туристичного потенціалу Рожнятівщини.
Під час онлайн-зустрічі голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів подякував керівництву та працівникам Прикарпатського університету за супровід проєкту і запевнив, що зі свого боку місцева влада докладе максимум зусиль для його ефективної реалізації.
Своєю чергою консультант проєкту в рамках Програми «Польща-Білорусія-Україна 2014-2020» Дмитро Володін наголосив на важливості підписання тристоронньої партнерської угоди з метою реалізації проєкту «Ворота в Центральні Горгани: міжкультурний діалог на польсько-українському прикордонні». Він зазначив, зокрема, що проєкт є доброю нагодою для українсько-польської співпраці і побажав партнерам успіхів у його реалізації.
Авторка та керівниця проєкту, директорка навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Ольга Максимович повідомила, що концепція проєкту полягає у промоції бойківської історико-культурної спадщини Рожнятівського району шляхом зміцнення міжкультурних зв’язків, впровадження спільних заходів із дослідження та вивчення спадщини, підвищення рівня її туристичної привабливості.
Зокрема, планується проведення комплексного соціологічного дослідження бойківської культурної спадщини на території Рожнятівщини та низки публічних подій навчально-освітнього та промоційного характеру, а саме: стартова і фінальна конференції проєкту; тренінги; ознайомчий візит до Польщі науковців та стейкхолдерів туристичної індустрії краю; фокус-групові дискусії експертів туристичної галузі як в Україні, так і на території Польщі.
Читайте також: У Франківську реалізовують п’ять проєктів, щоб зробити місто сучасним та комфортним