Депутати міської ради на сесії затвердили нову програму та положення міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у міській територіальній громаді».
Тому програма відбуватиметься у 2021 році за оновленими правилами та, з вже традиційно, з більшою сумою, інформується на сайті міського голови Руслана Марцінківа.
Як розповіла координаторка програми Христина Гнатів, першою зміною стане те, що до міста доєдналися 18 сіл, які утворили міську територіальну громаду. І всі вони зможуть брати участь у програмі.
Крім того, додалася ще й нова категорія «Об’єкти культурної спадщини». Вона не ділитиметься на великі та малі та не матиме обмежень щодо вартості проєктів. На цю категорію виділили 1,5 млн.
На «Ремонт малих вулиць» (до 1200 м2) виділили 10 млн. грн (до 1,5 млн на один проект), а на «Освітні» та «Інші» – 6,5 млн. Голосувати можна буде за один проєкт у кожній категорії: великий, малий, ремонт малих вулиць та об’єкти культурної спадщини.
Також у 2020 році проєкти бюджету участі вперше пішли на тендери. Отже з’явилася ще одна зміна на цей цикл – у разі економії коштів за підсумками проведених тендерів залучати до реалізації наступні проєкти з найбільшою кількістю голосів.
Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що не всі проєкти 2020 року були профінансовані. Адже фінансування програми призупиняли через пандемію.
«Але ми оголошуємо новий цикл бюджету участі. Поки триватиме прийом проектів та голосування, будемо закривати торішні проєкти. Цього року ми прив’язали суму на програму до податку на нерухомість від фізичних осіб. Я вважаю, що це хороша можливість для мешканців втілити свої ідеї», – підсумував Руслан Марцінків.
До теми: На Бюджет участі в Калуші подали 24 проєкти