Повне затемнення “супермісяця” — рідкісне астрономічне явище — зможуть спостерігати жителі більшості регіонів Землі 27 вересня. Про це повідомляє УНН із посиланням на NASA.
За даними Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), минулого разу таке затемнення відбувалося аж у 1982 році. Наступного разу це явище буде лише в 2033 р.
Астрономи неофіційно дають повному Місяцю характеристику “супер”, коли він знаходиться в перигеї, тобто найближче до Землі. У результаті певного розташування небесних тіл у Сонячній системі цього року цей момент збігається з повним місячним затемненням.
В NASA також зазначили, що видовище буде особливо вражаючим, оскільки “супермісяць” здається на 14% більшим і на 30% яскравішим, ніж зазвичай. Відбувається це завдяки тому, що природній супутник обертається не по круговій, а по еліптичній орбіті навколо нашої планети, віддаляючись від неї в апогеї на 405,6 тис. км і наближаючись в перигеї на 363,7 тис. км. Середня відстань від Землі до Місяця становить 384,6 тис. км.