Якщо навіть ви або ваші діти не дуже любите квасолю, цей рецепт все одно для вас, бо її смак не буде відчуватися через гриби.
Радимо готувати квасолевий паштет саме з білої квасолі, адже вона має менш виражений смак та трохи м’якшу структуру в порівнянні із червоною.
Окрім квасолі використаємо лише гриби, трохи цибулі і часнику та спеції. Ось і все.
Інгридієнти:
- 200 г відварених опеньок (або будь-яких інших грибів)
- 200 г вареної квасолі
- 1 цибуля
- 2-3 ст. л. олії
- ½ ч. л. кмину
- 2 зубчики часнику
- багет чи батон для подачі
- 1-2 ст. л. соку лимона
- сіль та перець до смаку
Підготуйте всі інгредієнти для приготування смачного паштету з квасолі та опеньок. Якщо використовуєте відварені заморожені гриби, попередньо розморозьте їх, заздалегідь виклавши з морозилки у холодильник.
Наріжте невеличким кубиком білу цибулину. Розігрійте пательню з 1-2 ст. л. соняшникової олії та обсмажте цибулю протягом 1 хвилини, аби вона стала м’якою, але не пересмажилася.
Розчавіть 2 зубчики часнику та вкиньте до цибулі разом із відвареними та розмороженими 200 г опеньок.
Попередньо відваріть квасолю. Я раджу використовувати білу, бо вона має більш м’який смак та структуру. Відвар квасолі не виливайте одразу, ним буде можна регулуювати консистенцію майбутнього паштету. Вкиньте 200 г вареної квасолю до грибів із цибулею.
Додайте ½ ч. л. кмину, сіль та перець до смаку. Кмин надасть готовому паштетові легкого пряного смаку. Перемішайте вміст пательні та прогрійте все разом протягом 1-2 хвилин.
Пересипте квасолю із грибами у чашу блендера та додайте 1-2 ст. л. соку лимона для легкої кислинки та балансу смаку.
Перебийте квасолю з опеньками блендером до однорідної консистенції. Обирайте час перебивання самостійно. Я не прагнув зробити паштет повністю однорідним, мені подобається, коли можна відчувати маленькі шматочки.
Додайте до паштету олію, я додав приблизно 1 ст. л., аби пом’якшити структуру. Також саме час регулювати консистенцію відваром квасолі, якщо ви хочете зробити його трохи більш рідким. Перемішайте паштет та подавайте із підсушеним на сухій пательні батоном чи багетом.
Читайте також: Паста з тунцем та оливками: готуємо разом