День народження Міккі Мауса: 18 листопада в історії

  • Сьогодні світ відзначає День кнопкового телефону, День Міккі Мауса, Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень, Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, Всесвітній день географічних інформаційних систем, Міжнародний день вина «Зінфандель».

    В Україні – День сержанта ЗСУ.

    Православна церква 18 листопада вшановує пам’ять архієпископа Іони. У народі це свято прозвали «День іони». За повір’ям, саме 18 листопада можна приманити щастя, розкидаючи рано вранці біля будинку дрібні монетки та вироби, зроблені своїми руками. Згідно зі ще одним звичаєм, молодим дівчатам уранці треба було випити склянку теплого молока з медом на щасливе кохання і вдале заміжжя.

    Іменини у Тихона, Григорія, Євпсихія і Галактіона.

    Цього дня:

    В 1626 році у  Римі папа Урбан VIII освятив собор Св. Петра, одне з перших і вищих досягнень архітектури барокко. Його будівництво почалось в 1506 році на місці базиліки, зведеної на могилі апостола Петра, котрий прийняв мученицьку смерть в 64 році будучи розіп’ятим на хресті за свою віру. Над будівництвом собору працювали Браманте, Мікеланджело, Джакомо дела Порто, Кало Мадерна.

    1775-го   указом імператриці Росії Катерини ІІ засновано губернії.

    1883 року  в  США ввели єдину систему визначення часу: доти кожне місто самé встановлювало собі час.

    1928-рік  – у Нью-Йорку відбулась прем’єра першого звукового анімаційного мультфільму “Пароплав Віллі”. Цей  мультфільм був  за участю популярного й сьогодні персонажу Міккі Маус, котрий до цього дня з’являвся в двох “німих” мультфільмах під іменем Мортімер.

    У 1935-му  розпочався Варшавський процес, один з найбільших політичних судових процесів проти ОУН у Західний Україні в період окупації Польщею. Закордонна й місцева преса (польська та українська) подавала реферовані промови обвинувачених, які під час цих драматичних подій зуміли схилити на свій бік ще більше симпатиків і перетворити поразку на перемогу.

    1926 – письменник Бернард Шоу відмовився від Нобелівської премії, заявивши: “Я можу пробачити Альфреда Нобеля за те, що він винайшов динаміт, але тільки диявол в людській подобі міг винайти Нобелівську премію”.

    1935 – у Варшаві почався суд над 12 членами ОУН, обвинуваченими у співучасті в убивстві міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького. На лаві підсудних поруч зі Степаном Бандерою були Дарія Гнатківська, Ярослав Карпинець, Микола Климишин, Богдан Підгайний, Іван Малюца, Яків Чорній, Євген Кочмарський, Роман Мигаль, Катерина Зарицька, Ярослав Рак, Микола Лебедь.
    Акт обвинувачення займав 102 сторінки машинопису. Звинувачені відмовлялися говорити по-польськи, віталися окликом “Слава Україні!”, перетворили зал процесу у трибуну пропаганди ідей ОУН.
    У січні Бандеру, Лебедя, Карпинця засудять до страти, решту – від 7 до 15 років ув’язнення.

    1943 року  – 440 британських бомбардувальників здійснили авіаналіт на Берлін. Він закінчився вкрай невдало – не було знищено жодного військового чи промислового об’єкту, убито 131 мирного жителя і втрачено 53 літаки.

    1971 – фірма “Intel” випустила свій перший мікропроцесор – модель 4004.

    1994 – на муніципальних виборах у Празі в одному окрузі балотувалися 1187 кандидатів (абсолютний світовий рекорд) – виборчий бюлетень мав розміри 101,5 х 71,5 см

    2003 – Массачусетс став першим штатом в Америці, у якому визнали прав на шлюби між геями

    2005 – сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Веніка щодо України.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!