Всесвітній день взаєморозуміння і миру: 23 лютого в історії

 • 23 лютого у світі відзначаються Всесвітній день взаєморозуміння і миру, День дизельного двигуна, Всесвітній день стерилізації домашніх тварин, Міжнародний день собачого печива.

  Іменини у Порфирія, Анни, Валентини, Геннадія, Антона, Василя, Галини, Семена, Петра, Григорія, Аркадія, Івана, Карпа і Германа.

  Цього дня:

  У 1863 році англійські мандрівники оголосили про відкриття ними джерел річки Ніл.

  В 1874-му англійський майор Волтер Вінгфілд запатентував нову гру на свіжому повітрі, яка нині усім відома як теніс. В Україну теніс завезли англійські купці, які в 1890 році створили тенісні клуби в Одесі і Таганрозі; згодом теніс поширився і по інших містах України, а в 1913-му відбулися тенісні змагання у Києві. 

  1886 рік – американець Чарльз Холл електролітичним методом отримав алюміній.

  1881-й – у Самарі почали виробництво “Жигулівського пива”.

  1950- й – у США на екрани кінотеатрів вийшов третій повнометражний мультиплікаційний фільм Уолта Діснея “Попелюшка”. Знята за мотивами казки братів Грімм, стрічка у наступні десятиліття стала однією з найпопулярніших у світі.

  1989-й – 49-річна американська співачка Тіна Тернер отримала премію “Греммі” в категорії “Краща жінка-роквиконавець”. 

 • 1997 року науковці з Едінбурга (Шотландія) повідомили, про успішне здійснено клонування дорослої вівці. Ягня, народжене в липні попереднього року від сурогатної матері, було назване Dolly і його генетичний код повністю відповідав коду рідної матері. Овечка прожила до лютого 2003 року.

  2006 -й – відбулось найбільше в історії Великої Британії пограбування — у графстві Кент шестеро чоловік викрали зі сховища банку Securitas 53 мільйони фунтів. Незважаючи на оголошену винагороду розміром 2 мільйони фунтів та інтенсивіні заходи поліції, грабіжники досі не знайдені.

  2006-й – компанія Apple через свій сайт iTunes Store продала мільйонну пісню.

  2014-й – Верховна Рада, констатувавши розвал правлячої коаліції, прийняла відставку Володимира Рибака і обрала головою парламенту Олександра Турчинова. Із самоусуненням Віктора Януковича країна вступила у новий етап існування не лише без діючого Президента, але й в умовах зовнішньої агресії та дестабілізації ситуації в Криму.

  ТСН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!