Цьогоріч від 24 лютого в Івано-Франківську зареєстрували 1500 шлюбів, з яких 641 – в рамках проєкту «Шлюб за добу».
Майже така сама статистика була і торік, як розповідає Леся Семченко, начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Івано-Франківську, пише “Галицький кореспондент”.
Ось тільки тепер здебільшого одружуються саме військові: або якраз перед відбуттям до лав ЗСУ, або приїхали на кілька днів у відпустку.
«Приблизно 70% усіх зареєстрованих шлюбів від початку повномасштабного вторгнення – це одружуються військовослужбовці», – каже Леся Семченко.
Також на кількість одружень повпливало і офіційне спрощення процедури реєстрації шлюбів під час війни. Зараз зареєструвати шлюб можна в будь-якому РАЦСі країни без місячного очікування, як це було раніше.
«Заочним» форматом реєстрації шлюбу, тобто без присутності військового, в Івано-Франківську скористалися 15 пар. Процедура така: військовий, який перебуває на службі, подає відповідну заяву своєму командиру. Далі цю заяву поштою надсилають до РАЦСу, де складають актовий запис у реєстрі і видають нареченій свідоцтво про одруження.
Також, як і минулого року, найбільше одружуються саме влітку. А ось весільні урочистості в 2022 році суттєво зменшилися.
Окрім цього, від 24 лютого в Івано-Франківську спостерігають цікаву тенденцію: пари, які багато років жили без офіційної реєстрації стосунків, тепер таки вирішили одружитися.
«Напевно, під час війни багато людей переосмислюють декотрі речі та цінності у своєму житті», – говорить Леся Семченко.
Щодо розлучень, то від повномасштабного вторгнення у РАЦСі склали 73 відповідних актових записів. Торік було 113. Але ця статистика стосується лиш тих розлучень, які реєструють саме у РАЦСі: коли немає спорів і немає неповнолітніх дітей. Всі решта розірвання шлюбів розглядають у суді, що може тривати місяць, а може й роки.
До теми: Війна зміцнила їхнє кохання: у Франківську одружився військовий з Харкова