Капітан Збройних сил України, екскомандир полку “Азов” Максим Жорін розповів журналістам “Прямого”, що завадило цинічним планам окупантів провести ганебне судилище над захисниками “Азовсталі”, повідомляє “Галицький кореспондент“.
Нагадаємо, що на початку серпня ворог анонсував, що 24 серпня вони проведуть показове судилище у Маріуполі. Втім, на щастя, ми не побачили цього. Чи передумали окупанти?
Як підкреслює Жорін, ситуація стандартна для росян. Їх бажання та можливості не співпадають, особливо якщо це стосується подій на території нашої країни. Те саме стосується і судилищ, які вони планували.
“Вони дійсно хотіли встигнути до 24 серпня їх організувати, але вже напередодні було зрозуміло, що вони не встигають. І не встигають через різні причини. Одна з них це та, що слідчим так званої ДНР доводиться працювати під щільним наглядом фсбшників, що уповільнює всі ці процеси. Не треба забувати про їх природну тупість. Всі ці аспекти уповільнюють процеси”, – пояснює Максим Жорін.
Тим не менше вони не відмовилися від цієї ідеї, і планують все це зробити, але дати проведення наразі невідомі нікому.
Також нагадаємо, що напередодні Дня Незалежності Президент України Володимир Зеленський звернувся до рашистів із зверненням, що якщо вони це зроблять, то закриють цим усі можливості потім сісти за стіл переговорів.
Також прозвучала заява від представника Держдепу США про те, що це судилише стане знущанням над усіма можливими і неможливоми нормами міжнародного права.
Тому ряд експертів припустили, що саме ці заяви вплинули на окупантів і вони відмовилися від своєї ідеї. Жорін вважає, що це не так.
“Заяви треба робити і президенту, і міжнародним організаціям, проте навряд чи це суттєво вплинуло на хід подій, бо найбільше впливає зраз їхня тупість. Вони не понесли відповідальності за попередні злочини і теракти, тому навряд чи зараз це вплине на них”, – сказав екскомандир полку “Азов”.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, наразі у полоні Росії перебуває понад 2,5 тисячі українських військових, яких вдалося евакуювати з “Азовсталі”.
Пізніше з полону повернули 144 захисники, серед них 95 оборонців з “Азовсталі”.
Кожен боєць розповідає різне про перебування в неволі – для когось окупанти влаштовували справжні тортури, однак деяким пощастило трохи більше.