Перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні має відбутися у 2027 році згідно з законом «Про освіту». Тож наразі не доречно говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання.
Згідно із Законом України «Про освіту» перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році – як частина реформи НУШ, повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки України.
Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.
«Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним. Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено», – підкреслили в Міносвіти.
Там додають, що освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, – це однозначно великий виклик для української системи освіти.
«МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для його подолання, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядається», – наголосили у відомстві.
Раніше голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак заявив, що найоптимальнішим варіантом вирішення проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через пандемію COVID-19 і війну, буде запровадження 12-річної системи освіти уже з 2024 року.
Зауважимо, згідно з результатами дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни у 2022/2023 навчальному році 30% учнів не мали постійного доступу до навчання, причому на Півдні України ця цифра сягала 40%.
До теми: Юних франківців запрошують на кастинг у короткометражне кіно