Коли в Україні відбудеться перехід на 12-річну шкільну освіту

 • Перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні має відбутися у 2027 році згідно з законом «Про освіту». Тож наразі не доречно говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання.

  Згідно із Законом України «Про освіту» перехід на 12-річну систему шкільної освіти має відбутися у 2027 році як частина реформи НУШ, повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки України.

  Нині експерти тільки працюють над розробленням державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме, яким буде навчання у старших класах.

  «Тож наразі не можна говорити про будь-яке прискорення переходу на 12-річне навчання, оскільки освітній процес повинен бути послідовним і безперервним. Окрім того, такий перехід потребує значних фінансових ресурсів, яких нині в бюджеті не передбачено», підкреслили в Міносвіти.

  Там додають, що освітні втрати, спричинені ковідом і повномасштабною війною, це однозначно великий виклик для української системи освіти.

  «МОН разом із низкою профільних експертів шукає різні варіанти для його подолання, однак прискорений перехід на 12-річну систему шкільної освіти нині не розглядається», наголосили у відомстві.

  Раніше голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак заявив, що найоптимальнішим варіантом вирішення проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через пандемію COVID-19 і війну, буде запровадження 12-річної системи освіти уже з 2024 року.

  Зауважимо, згідно з результатами дослідження якості організації освітнього процесу в умовах війни у 2022/2023 навчальному році 30% учнів не мали постійного доступу до навчання, причому на Півдні України ця цифра сягала 40%.

  До теми: Юних франківців запрошують на кастинг у короткометражне кіно

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!