Коли рух – це життя: Бурштин – єдине місто в області, де розвивають кросмінтон

  • У час війни, коли присутня велика психологічна напруга, потрібно вміти переключатися, а для цього добрим «ліком» є спорт.

    Усі ми чули про футбол, баскетбол чи волейбол, а от з кросмінтоном знайомі не всі. Про цей вид спорту «Галицький кореспондент» поспілкувався з координатором президентської програми «Активні парки. Здорова Україна» в Бурштині Лесею Горбатою.

    «Я не те, що хвалю, але ця програма справді ефективна й потрібна в нинішній непростий час. І що головне – економить кошти громадян. Згодімося, не кожен може собі дозволити особистого тренера чи мати час відвідувати у відповідні години спортивні секції. А тому в нашому спорткомплексі цікаво й безкоштовно можна провести час. Для цього потрібно лише сканувати в телефоні вказаний Q-код, вибрати собі рівень складності й почати біля приладів займатися. Майстер спорту розповідає, що і як потрібно робити. Все дуже просто», – почала розмову Леся Горбата.

    Надія Бекіш (крайня зліва) і Леся Горбата (крайня справа) з дітками на тренуванні

    До слова, для пані Лесі спорт – це життя, і вона всіляко сприяє розвитку спорту в Бурштині. Колись активно займалася легкою атлетикою, та з часом перейшла в карате й неодноразово ставала чемпіонкою України. Відтак були часті міжнародні змагання у складі жіночої збірної України з карате. Нині Леся Горбата викладач фізичного виховання у Бурштинському економічному фаховому коледжі Державного торговельно-економічного університету, паралельно має секцію фітнесу та йоги, працює із дітками, які потребують особливої уваги, а з недавнього часу розвиває у місті цікавий і новий вид спорту – кросмінтон. Її девіз: «Рух – це життя, а життя вимагає руху».

    Сухофрукти для воїнів

    За словами Лесі Горбатої, кросмінтон поєднав у собі бадмінтон і великий теніс. По іншому – це швидкий бадмінтон. Ним можна займатися як дітям, так і дорослим.

    А почалося все зовсім недавно. Коли почалася повномасштабна війна, Бурштин почав приймати внутрішньо переміщених осіб. Так пані Леся познайомилася з Юрієм Сазоновим, який на Донеччині активно розвиває кросмінтон.

    «Запропонував і нам спробувати. Й мені сподобалося. Його офіційно запатентували ще в 2011 році й визнали окремим видом спорту. На жаль, кросмінтон поки не зафіксований у видах спорту України, а тому викладати його у школах ще не можна. Працюємо над створенням в Івано-Франківську обласної федерації кросмінтону», – розповідає Леся Горбата.

    Бурштинська міська влада безкоштовно надала спортивні майданчики в Палаці культури «Прометей», а влітку заняття проводяться на великому спорткомплексі «Енергетик». А загалом, за словами Лесі Горбатої, кросмінтон тим і цікавий, що його можна грати всюди. Для цього є переносні майданчики.

    Новий вид спорту так припав до душі бурштинцям, що 29 квітня відбувся у місті історичний міжнародний турнір європейського рівня, на який приїхав президент міжнародної федерації кросмінтону Матьяж Шуштершич. На кортах змагалися представники України, Німеччини та Словенії.

    Нині дітей (приймають з дев’ятирічного віку), а їх уже 16, тричі на тиждень тренує Надія Бекіш, а Леся Горбата – дорослу групу. Пані Надія тренує за власним бажанням, але є сподівання, що міська рада візьме її на роботу тренером. Крім тренувань, організовують і пізнавальні піші походи, поєднуючи таким чином приємне з корисним.

    Робота з особливими дітками

    Окрім спорту, Леся Горбата зі своїми однодумцями й активно волонтерить. З початком війни плели сітки, ліпили вареники, вчилися робити бандерівське смузі. А з часом почали готувати вітамінні набори з сухофруктів:

    «Я була шокована, наскільки українці згуртувалися навколо однієї мети – Перемоги. Бувало, приїжджаю на ринок, щоб купити чорносливу чи кураги, а мені часом продавці віддавали безкоштовно. Це просто без слів. До вітамінних наборів додавали дитячі малюнки й вервички. Хлопці розповідали, що «на нулю» інколи не було що їсти і трималися завдяки тушонкам та сухофруктам. Саме завдяки нашим мужнім воїнам відчуваю, що ми справді непереможна нація».  

    Учасники й призери міжнародного турніру з кросмінтону

    Є в пані Лесі мрія – піднятися разом із воїнами та волонтерами на Говерлу. Це буде символічне сходження – святкування Перемоги на найвищій горі України.

    Юлія МАРЦІНІВ

    Як повідомляв “Галицький кореспондент”, у Калуші за бюджетні кошти планують розвивати нові види спорту

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!