Уже понад рік майже щодня художник Владислав Михайлів з Рожнятова створює графічні постери.
Ось уже минув рік, як рожнятівець відкрив у собі новий талант – через графічні постери швидко реагувати на події в Україні і змушувати людей правдиво та об’єктивно аналізувати ситуацію, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Як розповідає художник, до цього мистецтва він дійшов минулого року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росіян в Україну. Тоді Владислав зрозумів, що не може спокійно сприймати реальність і все, що відбувається в державі. Через свій внутрішній спротив він почав на всі події максимально швидко реагувати, створюючи постери, які й викладає в соцмережі.
Владислав добре знаний у Рожнятові. Крім малювання ікон, картин, графічних постерів, він розробляє логотипи та бренди. Зокрема, створював логотипи українських міст – Ужгорода, Моршина, Ніжина.
“Художнику, щоб намалювати картину, треба певний час, – каже Владислав. – Якщо реагувати на події сучасності, то через декілька днів, тижнів та картина втратить актуальність. Я вибрав саме постери, бо завдяки їм та графічним новітнім програмам можу оперативно показати подію і заявити про свою позицію”.
Владислав є учасником різноманітних груп у соціальних мережах, де також викладає свої постери на теми війни. Графічний дизайнер каже, що багато людей з-за кордону коментують ці роботи, висловлюють підтримку Україні. Художнику приємно, адже в тих групах також є відомі світові художники, які працюють у мистецтві постерів. Хороші оцінки від людей зі світовим іменем дають Владиславу стимул творити ще більше та краще.
За словами рожнятівця, за день він може створити до п’яти постерів. Це своєрідний челендж, щодня по постеру або й декілька штук. Все залежить від того, які події того дня відбуваються в Україні.
Владислав Михайлів також розповів, що графічні постери, насамперед, це швидке реагування на події, це так зване швидкісне мистецтво. А ще у його графіці про війну немає дрібних елементів.
Пояснювати свої роботи він не любить. Вважає, що людина має глянути на постер і зрозуміти його суть, за декілька секунд, зрозуміти основний месендж цієї роботи.
Мар’яна ЛОКАТИР
Також читайте, що прикарпатець “пише вогнем” картини та портрети відомих людей