Ногу мали ампутувати, але чоловік рухав пальцями і стопою, тож вирішили зберегти.
Військовослужбовцю становили спеціальний апарат, яким витягують кістку з двох боків, щодня його підкручують по міліметру й натягнули вже до 6 см.
Як пишуть в комунальному підприємстві «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня», роблять це для того, щоб кістки «зустрілися» потрібно ще приблизно три місяці.
Нога ще не функціональна, але Андрій запевняє, що не падає духом та ще й підбадьорює сусідів по палаті, якщо у когось починаються депресивні настрої на кшталт «краще б мені в голову прилетіло, ніж я інвалід тепер».
«Головне – шукати позитив, не зациклюватися на поганому, – переконаний військовий. – Мене поранило, а могло й убити. Якщо Бог урятував, значить у Нього на мене є плани».
Чоловік родом з Умані. У лікарні більше року. Два тижні тому встиг тут й одружитися. Каже, що давно хотів, але не просто так, а щоби почуття були…
«Ще й сам не можу в це повірити. Не думав, що здатен на таке», – усміхається Андрій.
Знайомство з Аллою відбулося у тіктоці. Вона приїхала його навідати й на третій день Андрій поїхав шукати у середмісті Франківська ювелірний магазин, щоби придбати обручки.
Дружина з Хмельниччини. У неї є син, який зараз у полоні, він – «азовець».
В Андрія є дев’ятирічний син, який наразі з його батьками. До слова, у відділенні травматології всі радіють за Андрія, поздоровляють, жартома чи всерйоз кажуть, що невдовзі очікують на поповнення, а якщо буде знову син, то назвуть на честь лікаря-травматолога Зоряном.
Військовий вважає, що ставши у лави ЗСУ, зробив те, що мав.
«Остеогенез буде повноцінний, все завершиться позитивно, – каже травматолог Андрій Голинський. – Зараз ми подовжуємо кінцівку, нарощуємо кістку, результативність є, а нагноєнь немає. Процес регенерації задовільний, тільки потребує часу».
У подальшому – реабілітація. Хоча контрактур в колінному суглобі немає, рухи ноги мають бути в повному обсязі.
«Неврологічний статус в Андрія по стопі ми вже не повернемо. Нерв залишився десь на полі бою разом зі шкірним і м’язевим клаптем. Рухи пальцями обмежені, але є. Тобто рухати він нею буде», – обіцяє лікар.
До теми: В Івано-Франківську медики повертають військовим слух, втрачений від вибухів