У Франківську військовому нарощують 17 сантиметрів кістки

 • Ногу мали ампутувати, але чоловік рухав пальцями і стопою, тож вирішили зберегти.

  Військовослужбовцю становили спеціальний апарат, яким витягують кістку з двох боків, щодня його підкручують по міліметру й натягнули вже до 6 см.

  Як пишуть в комунальному підприємстві «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня», роблять це для того, щоб кістки «зустрілися» потрібно ще приблизно три місяці.

  Нога ще не функціональна, але Андрій запевняє, що не падає духом та ще й підбадьорює сусідів по палаті, якщо у когось починаються депресивні настрої на кшталт «краще б мені в голову прилетіло, ніж я інвалід тепер».

  «Головне – шукати позитив, не зациклюватися на поганому, – переконаний військовий. – Мене поранило, а могло й убити. Якщо Бог урятував, значить у Нього на мене є плани».

  Чоловік родом з Умані. У лікарні більше року. Два тижні тому встиг тут й одружитися. Каже, що давно хотів, але не просто так, а щоби почуття були…

  «Ще й сам не можу в це повірити. Не думав, що здатен на таке», – усміхається Андрій.

  Знайомство з Аллою відбулося у тіктоці. Вона приїхала його навідати й на третій день Андрій поїхав шукати у середмісті Франківська ювелірний магазин, щоби придбати обручки.

  Дружина з Хмельниччини. У неї є син, який зараз у полоні, він – «азовець».

  В Андрія є дев’ятирічний син, який наразі з його батьками. До слова, у відділенні травматології всі радіють за Андрія, поздоровляють, жартома чи всерйоз кажуть, що невдовзі очікують на поповнення, а якщо буде знову син, то назвуть на честь лікаря-травматолога Зоряном.

  Військовий вважає, що ставши у лави ЗСУ, зробив те, що мав.

  «Остеогенез буде повноцінний, все завершиться позитивно, – каже травматолог Андрій Голинський. – Зараз ми подовжуємо кінцівку, нарощуємо кістку, результативність є, а нагноєнь немає. Процес регенерації задовільний, тільки потребує часу».

  У подальшому – реабілітація. Хоча контрактур в колінному суглобі немає, рухи ноги мають бути в повному обсязі.

  «Неврологічний статус в Андрія по стопі ми вже не повернемо. Нерв залишився десь на полі бою разом зі шкірним і м’язевим клаптем. Рухи пальцями обмежені, але є. Тобто рухати він нею буде», – обіцяє лікар.

  До теми: В Івано-Франківську медики повертають військовим слух, втрачений від вибухів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!