Тут працюють чотири психологи і два психіатри. Допомогу надають амбулаторно, стаціонарно, а інколи і в телефонному режимі, коли пацієнт після виписки з лікарні залишається на зв’язку із психологом ще на якийсь час.
В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні на базі Центру фізичної та реабілітаційної медицини працює відділення медико-психологічної допомоги. Спеціалісти відділення працюють з військовими, їхніми дружинами та рідними, пише Галицький кореспондент з посиланням на сторінку медзакладу.
«Травми війни є видимі й невидимі. Все, що відбувається всередині, в душі – це невидима травма. І людина змінюється у своїх проявах, у реакціях…», – говорить керівниця відділення медико-психологічної допомоги обласної клінічої лікарні Оксана Чайка.
«Війна підсвічує найкращі сторони кожної людини і суспільства загалом. Але і найгірші також. І це такі разючі протилежності. Одне з питань, яке ми зараз вирішуємо: як дати місце всьому цьому, щоб не записати когось там у вороги і навпаки», – каже Оксана Чайка.
«Наш досвід показав, що допомога військовим найбільше потрібна для стабілізації їхнього психо-емоційного стану, щоби провести психологічне навчання – психо-едукацію, де ми могли б розповісти, що насправді відбувається з ними і як вони самостійно можуть собі допомогти. Якщо виникають запити продовжити консультування, то вирішуємо це індивідуально», – зазначає вона.
«Допомога полягає в тому, щоби дати їм просвіту психологічну, стабілізувати стан, скерувати на покращення стосунків, розуміння і співпрацю», – пояснює психологиня.