• 31,4 мільйона гривень: фільми, які у 2023 році принесли найбільше коштів у держбюджет

  • Цьогоріч прибуток в 4,5 раза перевищує показник минулого року.

    У 2023 році український кінематограф забезпечив державі дохід у розмірі 31,4 мільйона гривень. Читайте, які фільми принести найбільше доходу Україні, а також, як кіно “заробляє” для держави, передає “24 Канал”.

    Які фільми принесли найбільше доходу Україні у 2023 році

    “Мавка. Лісова пісня”

    У 2023 році найвищий прибуток приніс мультфільм “Мавка”, заробивши 12,4 мільйона гривень. Це становить 40% від загальних виплат, отриманих спецфондом за права на фільми. За вісім місяців український та світовий прокат зібрав 20 мільйонів доларів. Кількість країн, де планують показати мультфільм, продовжує зростати. “Мавка” вже була продана на понад 20 територій, а з 1 грудня вона стане доступною на платформі Netflix.

    “Снайпер. Білий ворон”

    Цього року військова драма “Снайпер. Білий ворон” (2022) принесла до спецфонду 2,2 мільйона гривень, що становить значне зростання порівняно з минулим роком, коли дохід складав близько 940 000 гривень. Державне фінансування фільму склало майже 24 мільйонів гривень. Це представляє 80% від загальної вартості його виробництва. Загальні касові збори становлять 5 246 205 гривень.

    “Я, ти, він, вона”

    Протягом останніх п’яти років фільм приніс найвищі доходи для спецфонду. У 2019 році він приніс 13,3 мільйона гривень. Протягом тривалого періоду цей фільм був найуспішнішим за касовими зборами серед українських стрічок в Україні, заробивши 71 мільйон гривень за весь період прокату. Проте в березні 2023 року він поступився “Мавці”.

  • 31,4 мільйона гривень за десять місяців 2023 року

    Якщо Держкіно надає фінансову підтримку виробництву фільму, то отримує відсоток від його комерційного використання. Розмір цього відсотку визначається у конкретному договорі між продюсерами та Держкіно і гроші надходять до спецфонду державного органу.

    Зростання цих доходів пов’язане із виходом у кінопрокат стрічок, на які покладали великі надії. Наприклад, для створення “Мавки” Держкіно надало фінансування у розмірі 49,5 млн грн, а “Довбушу” – 65 млн грн. Згідно з даними звіту Держкіно за 2023 рік, мультфільм “Мавка” заробив 12,4 млн грн, а історичний екшн “Довбуш” – 1,9 млн грн.

    До теми: Їх має подивитися кожен українець: фільми про Голодомор та його наслідки

    Статистика

    найприбутковіші українські фільми 2023

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: Я почувалася винною перед дітьми, хоч вони жодного разу мені не дорікнули.

    Часто, коли мені доводиться їхати до Вови, я думаю, що я погана мама. Бо ж залишаю дітей та їду в місця, з яких завжди є ризик не повернутися.  Жовтень 2022 Як же я ненавиджу все, що пов’язане з московією. Знайшла свій шкільний зошит із записами перших віршів. Російською. Спалила. Кілька книг, теж російською, віддала в

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Вербо яра, відчинися…

                Якщо ви хоча би раз були у нашому Івано-Франківському драмтеатрі, то можете сміливо сказати, що знаєте цього митця, бо ж бачили його роботи. Маю на увазі керамічний рельєф усередині, повз який не можна просто пройти і забути. До речі, якщо уважно придивитися до плитки з трьома гуцулами, які сидять і грають на сопілках, то

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного