• 31,4 мільйона гривень: фільми, які у 2023 році принесли найбільше коштів у держбюджет

 • Цьогоріч прибуток в 4,5 раза перевищує показник минулого року.

  У 2023 році український кінематограф забезпечив державі дохід у розмірі 31,4 мільйона гривень. Читайте, які фільми принести найбільше доходу Україні, а також, як кіно “заробляє” для держави, передає “24 Канал”.

  Які фільми принесли найбільше доходу Україні у 2023 році

  “Мавка. Лісова пісня”

  У 2023 році найвищий прибуток приніс мультфільм “Мавка”, заробивши 12,4 мільйона гривень. Це становить 40% від загальних виплат, отриманих спецфондом за права на фільми. За вісім місяців український та світовий прокат зібрав 20 мільйонів доларів. Кількість країн, де планують показати мультфільм, продовжує зростати. “Мавка” вже була продана на понад 20 територій, а з 1 грудня вона стане доступною на платформі Netflix.

  “Снайпер. Білий ворон”

  Цього року військова драма “Снайпер. Білий ворон” (2022) принесла до спецфонду 2,2 мільйона гривень, що становить значне зростання порівняно з минулим роком, коли дохід складав близько 940 000 гривень. Державне фінансування фільму склало майже 24 мільйонів гривень. Це представляє 80% від загальної вартості його виробництва. Загальні касові збори становлять 5 246 205 гривень.

  “Я, ти, він, вона”

  Протягом останніх п’яти років фільм приніс найвищі доходи для спецфонду. У 2019 році він приніс 13,3 мільйона гривень. Протягом тривалого періоду цей фільм був найуспішнішим за касовими зборами серед українських стрічок в Україні, заробивши 71 мільйон гривень за весь період прокату. Проте в березні 2023 року він поступився “Мавці”.

 • 31,4 мільйона гривень за десять місяців 2023 року

  Якщо Держкіно надає фінансову підтримку виробництву фільму, то отримує відсоток від його комерційного використання. Розмір цього відсотку визначається у конкретному договорі між продюсерами та Держкіно і гроші надходять до спецфонду державного органу.

  Зростання цих доходів пов’язане із виходом у кінопрокат стрічок, на які покладали великі надії. Наприклад, для створення “Мавки” Держкіно надало фінансування у розмірі 49,5 млн грн, а “Довбушу” – 65 млн грн. Згідно з даними звіту Держкіно за 2023 рік, мультфільм “Мавка” заробив 12,4 млн грн, а історичний екшн “Довбуш” – 1,9 млн грн.

  До теми: Їх має подивитися кожен українець: фільми про Голодомор та його наслідки

  Статистика

  найприбутковіші українські фільми 2023

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Хто такий Добрий Шубін?

  Лісовики, домовики, мавки й інші міфічні створіння здавна займали значну ланку у віруваннях людей. Шахтарська міфологія, присутня східному регіону, теж містить такого персонажа. За легендою, Шубін — це дух підземних глибин, який блукає численними шахтними виробками Донбасу. Виглядає як невеличкий на зріст чоловік з довгою бородою, яскравими очима й ліхтарем в руках. Він попереджає гірників

  Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

  Інше Різдво

                  У мене в дитинстві не було традиційного Різдва. Отого такого, про яке потім розповідають своїм дітям чи друзям. Не було великої родини за столом, дванадцяти страв, гучної коляди, не було чекання першої зірки на нічному зимовому небі, як і звістки, що маленький Христос вже народився. Але була тиша, в якій потім, вже трішки дорослішою,

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює