До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Китай був найбільшим торговим партнером України і залишається важливим споживачем українського зерна, олії та залізняку.
Китай повідомив Україні, що їхні двосторонні відносини можуть постраждати через те, що Київ оголосив понад десяток китайських компаній міжнародними спонсорами війни. Про це повідомляє Reuters посилаючись на українські анонімні джерала, пише УНН.
Як зазначає видання, попередження було передано Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю в Києві з високопосадовцями українського уряду, повідомили два анонімні джерела агентства.
Україна включила 48 компаній у всьому світі, у тому числі 14 з Китаю, до списку “міжнародних спонсорів війни”, діяльність яких сприяє військовій машині Кремля.
“Посол сказав, що все це (ситуація з чорним списком) може негативно позначитися на наших відносинах”, – повідомило одне із джерел.
Друге джерело припустило, що Пекін може пов’язати це питання із закупівлями Китаєм українського зерна.
До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Китай був найбільшим торговим партнером України і залишається важливим споживачем українського зерна, олії та залізняку.
Видання зазначає, що хоча Китай розглядається як союзник Кремля, Україна намагалася не роздратувати другу за величиною економіку світу протягом усієї війни з Москвою, і вона неодноразово закликала Пекін приєднатися до дипломатичних зусиль Києва щодо встановлення миру.
Україна просуває свій план миру на серії міжнародних зустрічей на найвищому рівні. Китай був присутній на одній із зустрічей у Джідді минулого року, але відтоді утримується від участі.
У вівторок Китай заявив, що заступник міністра закордонних справ Китаю Сунь Вейдун зустрівся з послом України в Пекіні й обмінявся думками з питань, що становлять спільний інтерес, а також, що Сунь заявив, що країни повинні поважати і щиро ставитися одна до одної.
Читайте також: Орбан заявив, що отримав гарантії, що “гроші Угорщини” не підуть в Україну