Орбан заявив, що отримав гарантії, що “гроші Угорщини” не підуть в Україну

 • Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан стверджує, що отримав гарантію, що гроші Угорщини не підуть в Україну. Про це він сказав за підсумками рішення саміту ЄС, де усі 27 країн блоку погодили виділення Україні 50 млрд євро, пише УНН з посиланням на HVG.

  “Ми домовилися про механізм контролю, який гарантує раціональне використання грошей, і ми отримали гарантію, що гроші Угорщини не підуть в Україну. Після тривалих переговорів ми прийняли цю пропозицію”, – сказав прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у відео, опублікованому на його сторінці в соцмережі.

  За словами Орбана, у середу ввечері та рано вранці у четвер точилася дискусія про те, чи повинен Європейський Союз підтримувати Україну, і якщо так, то як і про яку суму грошей ідеться. За його словами, саме тут минулого грудня переговори зірвалися – через відмову Орбана.

  “Ми боялися, що кошти ЄС, належні угорцям, які Комісія нам поки що не надала, рано чи пізно можуть опинитися в Україні. Ми також боялися, що надаватимемо ресурси Україні надто довго та безконтрольно”, – зазначив він.

  Ці побоювання розвіялися у Брюсселі у четвер, коли Орбан також кивнув на підтримку України, пише видання.

  Нагадаємо, Пекін тисне на Україну через китайські компанії які є в переліку спонсорів війни

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!