12-річна Богдана Струк написала твір про монголо-татарські орди, які нападали на наші землі.
Наприкінці минулого року до Року української культури в Молдові Національна бібліотека України для дітей та Національна дитяча бібліотека ім. Іона Крянге (Республіка Молдова) оголосили пізнавально-краєзнавчий онлайн-екскурс “Діти єднають країни. Пізнаємо Україну разом”. Цими днями стало відомо імена кращих авторів творів.
У п’ятірку лідерів потрапила робота прикарпатки Богдани Струк з села Кричка Солотвинської громади, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Нещодавно відбулася прес-конференція і підбиття підсумків, оголошення переможців, де 12-річна Богдана Струк і отримала визнання міжнародного журі за роботу “Диво у Карпатах”.
“Для нас – це приємна несподіванка, – розповіла мама дівчинки пані Оксана. – Богдана творча дитина, вона завжди бере участь у різноманітних конкурсах, олімпіадaх, пише вірші. Приємно, що завдяки міжнародному визнанні її твору люди більше дізнаються про українську історичну культурну спадщину”.
Богдана Струк є ученицею 7 класу Кричківської гімназії. За основу свого прозового твору “Диво у Карпатах” дівчинка використала легенду про скелю Стінки, яка розташована у їх місцевості. Цю легенду Богдані розповідала нині покійна її прабабуся.
Події твору “Диво у Карпатах” відбуваються в часи, коли монголо-татарські орди нападали на наші землі. Дівчинка каже, що як тоді, так і зараз український народ б’ється за своє існування. Вона вірить, що після Перемоги іноземці завітають у мальовниче Прикарпаття, бо тут і справді є що показати туристам.
Мар’яна ЛОКАТИР
Читайте також: У Калуському ліцеї запрацював цифровий освітній простір