Аудіосупровід каталогу озвучить акторка Ірма Вітовська.
Каталог з 24 ікон з колекції Івано-Франківського краєзнавчого музею створюють для людей з порушенням зору студенти та працівники кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у межах проєкту “Побачити скарби разом”.
Про це розповіла “Суспільному” керівниця ініціативи Надія Бабій.
З її слів, до кінця липня планують видрукувати 50 примірників каталогу, які відправлять у бібліотеки для незрячих людей по всій Україні.
Студентка четвертого курсу спеціальності “Графічний дизайн” Прикарпатського університету Олександра Кобець розробила для людей з порушенням зору адаптацію ікони Святого Миколая.
“Тут найголовнішим було не дуже вдаватися в деталі, адже для незрячих людей важливо загалом розуміти образ. До кожної з цих ікон іде аудіодескрипція. Звісно, незряча людина за крапочками та лініями не зрозуміє, що тут зображено. Потрібен додатковий коментар. Закадровий голос пояснює, що, наприклад, потрібно рухатися від верхнього лівого кутка донизу. І за словами можна зрозуміти, що груба лінія буде німбом, горизонтальні лінії — волоссям тощо”, — пояснює Олександра Кобець.
Адаптації цих ікон увійдуть також до тифлографічної бібліотеки, яку створили працівники кафедри. Зараз вони розробляють сайт, на якому є п’ять взірців ікон, 17 картин світових авторів, а також інсталяційні роботи та фотографії, зроблені студентами кафедри. Наразі працюють над адаптацією цих взірців для 3D-друку, каже асистент кафедри дизайну і теорії мистецтва Андрій Хамурда.
Читайте також: У Франківську стартував літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича