Аеропорт Івано-Франківська працюватиме без диспетчерів

 • ДП “Украерорух” планує позбавити аеродром Івано-Франківська диспетчерського обслуговування.

  З вимогою не допустити “знищення повітряних воріт Івано-Франківська” колектив Івано-Франківської служби обслуговування повітряного руху ДП “Украерорух” звернувся до ВРУ, обласної та міської влади, пишуть “Крила”.

  У заяві наголошується, що “Украерорух” прийняв рішення відмовитися від диспетчерського обслуговування аеродрому Івано-Франківська, замінивши його на польотно-інформаційне обслуговування (AFIS). Таким чином аеродром втратить можливість приймати міжнародні рейси.

  “Ще ні на одному аеродромі України, де відсутній управління повітряного руху, немає регулярних внутрішніх і міжнародних рейсів. Жодна іноземна авіакомпанія не виконуватиме рейси на такі аеродроми”, – йдеться в заяві.

  Таке рішення колектив Івано-Франківської служби обслуговування повітряного руху ДП “Украерорух” називає необґрунтованим.

  Не цілком зрозуміло, чому до переліку аеродромів з низькою інтенсивністю віднесений Івано-Франківськ, на якому регулярно виконуються внутрішні і міжнародні рейси, і який навіть під час пандемії коронавірусу увійшов в топ-10 літаючий аеродромів України.

  Програма “Буковель зима-літо” з кожним роком збільшує пасажиропотік на аеродромі Івано-Франківська, завдяки постійним фестивалями і безлічі туристичних програм, пояснюють автори звернення і підкреслюють, що рішення Ярмака позбавить регіон можливості подальшого розвитку туризму та залучення інвестицій.

 • У заяві колектив Івано-Франківської служби обслуговування повітряного руху ДП “Украерорух” закликає не допустити знищення авіасполучення на Прикарпатті.

  Варто відзначити, що раніше Ярмак прийняв рішення позбавити диспетчерського обслуговування і Чернівецький аеропорт. Всі його диспетчера підлягають звільненню. Місцева влада зажадала від КМУ не допустити цього, адже місто втратить можливість приймати і відправляти літаки.

  До теми: Франківський аеропорт може перестати приймати літаки, – Марцінків

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!