Акція на підтримку України: у Литві збирають 5 мільйонів євро на радари

 • У Литві у понеділок, 30 січня, стартує нова акція підтримки України, метою якої стане збір коштів на закупівлю та доставку українцям радарів для спостереження за повітряним простором.

  Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на ELTA.

  У рамках ініціативи із символічною назвою «Radarom!» об’єднуються чотири організації, які надають підтримку Україні – Blue/Yellow, Laisvės TV, 1K Fundas та «Сильні разом» (Stiprūs kartu). До цієї акції з інформаційною підтримкою також підключаються всі головні ЗМІ країни.

  З 30 січня до 24 лютого активісти намагатимуться зібрати щонайменше 5 мільйонів євро, на які закуплять радари для спостереження за повітряним простором. Вони допоможуть відстежувати небо України та ефективніше захищатися від ракетних ударів окупантів.

  «Суть цих радарів у тому, що вони дуже хороші. Звичайно, Україна має ці радари, без сумніву. Але це найновіші, найсучасніші, які допоможуть відстежити, звідки стріляють, у що стріляють (…) – можна значно краще захищати об’єкти інфраструктури», – заявив голова організації Blue/Yellow Йонас Охман у понеділок LRT.

  На зібрані кошти активісти готуються купити радари ізраїльських виробників – ціна одного комплекту приладів сягає 1 мільйона євро. За словами організаторів акції, всі деталі переговорів узгоджено, наразі потрібні лише кошти.

  Засновник Laisvės TV Андрюс Тапінас не сумнівається, що ця ініціатива знайде відгук і в інших країнах Європи.

  «Ми покажемо, що розмови про те, що Литва, можливо, втомилася допомагати Україні – це цілковита нісенітниця», – наголосив Тапінас.

  До теми: Литва серед країн ЄС поставила в Україну найбільше генераторів і трансформаторів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!