Активісти облили кашею бюст королеви Вікторії в Шотландії на знак протесту проти вартості на харчі

 • Активісти зазначають, що через зміни клімату ціни на харчі підвищуються, внаслідок чого зростає кількість випадків недоїдання та рахіту.

  Протест відбувся художній галереї та музеї Келвінгроув.

  “Ми відмовляємося повертатися у вікторіанську епоху. Зростають хвороби від голоду — цинга і рахіт”, — сказав один з протестувальників.

  Ще один протест відбувся на Джордж-сквер: двоє активістів розбризкали вогнегасники, наповнені супом, на бронзові статуї та гранітні постаменти королеви Вікторії та принца Альберта на конях.

  Обидві статуї — робота італо-французького скульптора Карло Марочетті, відомого багатьма громадськими пам’ятниками в Британії.

  Група This Is Rigged підтвердили виданню, що обидва інциденти повʼязані з вимогою до супермаркетів знизити ціни на дитяче харчування. А шотландський уряд фінансувати громадські центри харчування.

  Активісти зазначають, що через зміни клімату ціни на харчі підвищуються. Унаслідок цього зростає кількість випадків недоїдання та рахіту.

  “Будь-яка потенційна шкода, яку може завдати трохи каші мармуровому бюсту, абсолютно незначна в порівнянні з тією шкодою, яка зараз завдається нашим громадам”, — заявили у This is Rigged.

  Представник благодійної організації Glasgow Life, що опікується музеями міста, повідомив ARTnews, що художня галерея і музей Келвінгроув зачинилися на деякий час після акції. Пресслужба закладу повідомила, що над бюстом працювала команда реставраторів. Щоб очистити і відновити бюст. А також видалити ненормативну лексику:

  “Ніяких постійних пошкоджень не було завдано, і королева Вікторія залишається в експозиції”.

  До теми: “Мона Ліза” під ударом: активісти вилили на полотно Леонардо да Вінчі гарбузовий суп

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!