Алхімія кохання

  • Багато ароматів є афродизіаками, які здатні неабияк покращити взаємини між чоловіком і жінкою.

     

    Магія пахощів

    Афродизіаки – речовини, які використовують для підвищення статевої сили і потягу. Назва походить від грецької богині кохання Афродіти. Вона носила пояс, у котрому таїлася незвичайна сила, під дією якої могло відтанути найхолодніше серце.

    У природі існує величезна кількість афродизіаків як тваринного, так і рослинного походження. Чи не найпотужнішу силу мають аромати-афродизіаки, які, проникаючи в організм за допомогою нюху, діють на відповідні центри мозку і спричиняють вироблення ендорфінів – гормонів щастя. Про це добре знали ще з давніх-давен. Ложе молодят індонезійці засипали квітами іланг-ілангу, а римляни – пелюстками троянд. Також у Римі нареченій одягали вінок із квіток апельсина, бо їхній запах рятував від хвилювання перед першою шлюбною близькістю. Клеопатра використовувала пахощі лаванди, щоб спокусити Юлія Цезаря.

    «Застосовуючи аромати-афродизіаки, слід пам’ятати, що як для чоловіків, так і для жінок природний запах тіла партнера є найсильнішим збуджуючим засобом, – розповідає івано-франківський ароматерапевт, лікар-невролог Віталій Прокопів. – Афродизіаки повинні доповнювати природний запах, а не заглушати його. Для протилежної статі   індивідуальний аромат свіжого поту (до восьми годин, поки не почнуть розмножуватися бактерії, спотворюючи натуральний запах) підсвідомо є найбільш сексуально привабливим. У цей час виділяються феромони – продукти зовнішньої секреції людини, які відіграють найважливішу роль у соціально-біологічних процесах і в передачі біологічної інформації, або ж, простіше кажучи, це речовини, які провокують збудження. Саме особливості природного запаху жіночого тіла, незалежно від того, якими парфумами користується панянка, впливають на чоловіків. Так само запах чоловічого чистого поту на рівні жіночих інстинктів дійсно дуже притягує. Жінка за запахом може визначити, наскільки підходить їй чоловік. Зовсім не лосьйон після гоління чи туалетна вода впливають на вибір дами».

    111

    Всі ефірні олії-афродизіаки мають у своєму складі феромони. Найвідомішим феромоном є фарнезол, який міститься в імбирі, сандалі, пачулі, мускатному горісі, майорані.

    Попри те, що ефірні олії-афродизіаки впливають на бажання, вони також мають антидепресивну дію, нормалізують сон і артеріальний тиск.

    Однак йдеться лише про аромати натуральних ефірних олій, а не синтетичних. Перевірити натуральність ефірної олії досить легко. Наприклад, для цього достатньо трохи крапнути її на тканину. Натуральна ефірна олія не залишить плями. Окрім цього, несинтетичні ефірні олії не можуть бути дешевими, адже їхній видобуток є доволі затратним процесом. Одними з найдорожчих є ефірні олії жасмину, неролі, троянди. Наприклад, для отримання 1 літри олії жасмину потрібно 3 тонни пелюсток.

    Але для бажаного ефекту вистачає лише кількох крапель. Ефірні олії можна застосовувати внутрішньо (крапнувши на цукор чи мед), в аромалампі (1 крапля на 5 кв.м, запах повинен бути ледь відчутний), для прийняття ванни (аби олія розчинилася у воді, спершу потрібно кілька крапель розвести в емульгаторі – чайній ложці меду, цукру чи молока). Якщо людина надає перевагу душу, то краплю ефірної олії треба додати в дозу гелю для душу. Перед близькістю ароматерапевт радить чуттєвий масаж, для якого слід приготувати таку суміш: до транспортної олії додати краплю ефірної олії. Починати масаж варто з пальців ніг, підіймаючись угору. Окрім цього, ефірні олії можна використовувати як парфуми.

    Головна особливість афродизіаків у тому, що вони допомагають максимально розслабитися й отримати задоволення. «Найбільше це стане у пригоді жінкам. Адже досить часто багато панянок настільки перевантажені різноманітними обов’язками і клопотами, що під час сексу думають про прання, а під час прання – про секс», – жартує Віталій Прокопів.

     

    Чоловічі аромати

    Чебрець посилює чоловічу потенцію і дає поштовх інтимній фантазії.

    Пачулі здавна відомий як потужний чоловічий афродизіак. Розбурхує сексуальність, сприяє гормональному балансу, активізує ерогенну чутливість.

    Ялівець сприяє тривалому акту кохання і підвищує чоловічу силу. Мабуть, англійці добре знали про це, тому почали виготовляти джин «Gordon’s» – алкогольний напій на основі ялівцю. До речі, як розповідає Віталій Прокопів, гуцулам, вочевидь, теж була відома сила ялівцю. Адже досить часто вони додавали до горілки саме цю рослину.

    Лаванда – трава кохання, як називали її в давнину, має розслаблюючу і стимулюючу дію. Ароматерапевти рекомендують лаванду для боротьби з імпотенцією. Найбільш яскраво лаванда проявляє всі свої властивості в обрамленні ароматних акордів квіткових ефірних олій, кедрового дерева і пачулі.

    Амбра традиційно вважається чоловічим афродизіаком, тому що найкраще поєднується із запахом чоловічого поту. Амбра – це воскоподібна речовина, що утворюється в травному тракті кашалотів. Буває також, що вона плаває в морській воді або викидається на берег Атлантичного океану. Натрапити на неї можна на берегах Бразилії, Африки, Мадагаскару, Індії, Китаю, Японії. Вона високо цінується в парфумерії. Сьогодні майже вся зібрана натуральна амбра скуповується для виготовлення дорогих парфумів – як жіночих, так і чоловічих. Ще при французькому дворі амбру додавали в шоколадні цукерки – для підсилення пристрасті.

     

    Жіночі аромати

    Жасмин вважається абсолютно жіночим квітковим ароматом. Він посилює статевий потяг, позбавляє від фригідності. Сприяє легкому перебігу пологів.

    Неролі (квітка апельсину) – ефірна олія пристрасті. Цікаво, що неролі виступає індикатором жіночості: якщо ця ефірна олія викликає приємні асоціації, то з гормональним фоном усе гаразд.

    Ладан. Юлій Цезар назвав парфуми з ладаном «Вогонь кохання». Ця нота вважається найпотужнішим природним феромоном, оскільки містить речовини, що імітують статеві атрактанти людини. Ладан підсилює сексуальне збудження як у чоловіків, так і у жінок, він обов’язково допоможе в пошуку ідеального партнера.

    Розмарин посилює бажання, прагнення до чуттєвості, романтичності, усуває прояви гормональних коливань у період ПМС. Також крапелька ефірної олії розмарину, додана у каву чи вино, є чудовим засобом для підвищення артеріального тиску. А регулярно додаючи цю олію до шампуню, можна запобігти випадінню волосся.

    Іланг-іланг найкраще підходить для масажу. Пробуджує в жінці сексуальність, робить задоволення від інтиму більш яскравим. Окрім цього, ефірна олія іланг-ілангу знімає приливи під час клімаксу.

    Герань підходить для жінок із гормональними розладами, особливо після 40 років.

    Троянда – улюблена ефірна олія Клеопатри. Коли єгипетська цариця пливла на кораблі, уже за 2-3 км відчувався аромат троянди.

    Попри будь-які закони ароматерапії, як наголошує Віталій Прокопів, пахощі тієї чи іншої ефірної олії мають подобатися. Лише за таким принципом варто обирати «свій» запах. Причому «улюблений» аромат може постійно змінюватися. Таким чином організм підказує саме ту ефірну олію, яка наразі найбільше потрібна людині, аби гармонізувати її фізичний і психологічний стан.

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!