Архітектурна пам`ятка міста отримала особливу ілюмінацію

 • В рамках Івано-Франківської програми відновлення пам’яток архітектури, запровадженої міською радою, вдалось облаштувати оглядовий майданчик на Ратуші, фортечний провулок біля «Бастіону», повністю відновити фасад будинку на вул. Мазепи, 7-9. Як завершальний штрих реставрації останнього – історична будівля отримала особливу ілюмінацію, повідомляє офіційний сайт міста.

  Це перший будинок у місті, для якого КП «Івано-Франківськміськсвітло» було створено персональний проект освітлення.

  Директор підприємства Віктор Синиши розповів, що австрійська будівля тепер устаткована 14-ма діодними прожекторами. Він наголосив, що вечірню ілюмінацію встановлювали таким чином, аби не лише підкреслити архітектурну красу та стилістику пам’ятки, але й не заважати освітленням мешканцям будинку.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків позитивно відзначив реставраційні роботи та освітлення фасаду.

  «Муніципальну програму відновлення пам’яток архітектури продовжимо наступного року. Найближчим часом плануємо реставрувати сусідню будівлю на вул. Мазепи, 5 та колишній готель «Київ», що на вул. Незалежності, 1. Звісно, в усіх відновлених історичних спорудах також ініціюватиму освітлення фасадів. Пілотним проектом задоволений, адже за допомогою ілюмінації вдалось підкреслити основні архітектурні деталі. Тепер мешканці та гості Івано-Франківська зможуть милуватись австрійською будівлею з понад 100-річною історією», – зазначив він.

  Руслан Марцінків додав, що перед реставрацією фасад будівлі також очистили від надлишкової реклами, яка не відповідала міському положенню про благоустрій. Таким чином, намагались відновлювати пам’ятку комплексно, зважаючи на сучасне призначення приміщень.

  Мер міста закликав мешканців історичного середмістя долучатись до відновлення будинків. Адже на умовах співфінансування власників та міської влади вдасться реконструювати більше будівель.

  Нагадаємо, Депутати обласної ради борються за збереження архітектурної пам’ятки – пивоварного цеху

   

  1477391360_mazepi-7-9-1 1477391420_mazepi-7-9-2

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!