Асфальтний завод, харчосмакова і житлові будинки: Що збудують на Макогона

 • В Івано-Франківську відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради, на яке винесено питання про зміни в містобудівній документації детального плану території для багатоквартирної житлової забудови та будівництва дитячого садка в межах вулиць Крайківського – Макогона – Промислової.

  Член містобудівної ради Григорій Качан повідомив, що у 2005 році розробили ДПТ цього масиву, але далі справа не пішла.

  “Нам випало щастя розробити цей генплан. Ми врахували всі вимоги, які могли.  Розумію, що комусь може буде незручно, але місто – це живий організм. Думаю, що цей ДПТ має право на життя”, –  наголосив Григорій Качан.

  Архітектор Іван Шпак розповів, що оскільки попередній проект повернули, то вдруге до його розробки підійшли по-іншому. Тепер у ньому передбачається дитячий садок на 150 місць, визначена санітарна зона, тобто відстань 50 м від харчосмакової. Біля фабрики буде двоповерховий торговий центр.

  Читайте також: Не дивитися в майбутнє: Сільський голова вважає, що Вовчинець має залишитися селом

  Загалом там передбачено будівництво 19 будинків. У 680 квартирах проживатиме 1870 мешканців. Передбачений паркінг на 500 місць, а також будівлі максимум на 11 поверхів.

  За словами архітектора, поверхи зростатимуть поступово і це не буде загороджувати панораму міста.

  Роксолана Малофій, мешканка цього мікрорайону, поцікавилася чому непередбачена відстань від асфальтного заводу, мовляв, має бути санітарна зона. Також жінка запитала, чи проводили дослідження перед тим, як будувати підземний паркінг, адже там протікає річка і що буде з комунікаціями. Іван Шпак відповів, що дослідження проводилися і паркінг можна будувати. Що стосується комунікацій, то вони будуть нові.

  Однак в архітекторів виникли зауваження до проекту.  Володимир Ідак пригадав роздорожіжжя Сахарова-Чорновола і як незручно там проїхати, адже схожа ситуація може виникнути і в цьому мікрорайоні.

  “Навіщо прокладати магістраль попри дитячий садок? Її треба перенести. Хіба дітям і водіям так буде зручно? Ми себе дуримо цими каскадами. Забудовник все побудує під одну лінію”, – зазначив Ідак.

  Його підтримали й інші члени містобудівної ради. Вони запропонували вирішити питання з дорогою, щоб було зручно для всіх. Зрештою містобудівна рада підтримала цей проект.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!