Авіатроща під Коломиєю: нові факти, можливі причини аварії та як живе постраждала сім’я (ВІДЕО)

 • П’ять місяців минуло з дня авіакатастрофи в селі Шепарівці на Івано-Франківщині, у якій загинули четверо людей — пілот Ігор Табанюк та троє пасажирів-іноземців.

  З’явилися нові факти щодо розслідування аварії та коментарі людей, причетних до трагедії на Коломийщині, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на “Суспільне Карпати”.

  Син загиблого пілота Ігор Табанюк звинувачує Національне бюро з розслідування авіаційних подій в тому, що розслідувачі мають намір безпідставно назвати причиною авіакатастрофи помилку при пілотуванні.

  “Щодо Національного бюро з розслідування авіаційних подій — у них завдання зробити винним пілота, аби інші пілоти так не робили. Але вони прекрасно розуміють, що в цій катастрофі — не помилка батька. Вони зараз доробляють ще одну версію: пошкодження літака і щось сталося з пілотом. Найімовірніше, його отруїли, можливо, водою чи чимось. Просто була дуже сильна спека і він втратив свідомість”, — каже Ігор Табанюк.

  Син пілота розповідає, що літак, який розбився в Шепарівцях, за місяць до трагедії пройшов повне техобслуговування в Словаччині. Маршрут та фігури були звичні, і літак вже вирівнювався для заходу на посадкову смугу.

  “З останнього відео помітно, що він просто пікірує вниз. Там мала б спрацювати рятувальна система — парашут. Це — взагалі круїзний літак, який має достатньо автоматики, яка буде витягувати його з пікірування навіть із вимкненим двигуном, чи навіть, коли він встав у стопор (як говорять, що двигун поламався). Але ж літак — для того й літак, що можна далі пілотувати. Ще кілька кілометрів можна пролетіти спокійно”, — розповідає син загиблого пілота Ігор Табанюк.

  За словами сина Ігоря Табанюка, перед загибеллю до його батька надходило багато погроз з метою відібрати аеродром у Коломиї. Чоловік розповідає, що аеродром у Коломиї потрібен був людям, які займалися контрабандою.

  Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами повідомило, що продовжує розглядати можливі причини авіакатастрофи:

  • несприятливі погодні умови;
  • диверсія;
  • відмова двигуна;
  • відмова в управлінні літаком;
  • помилки та погіршення стану пілота;
  • втручання сторонніх людей в пілотування судном;
  • неякісні паливно-мастильні матеріали.

  Щодо останніх, то у відповіді на запит йдеться, що за результатами аналізу, олива відповідає вимогам ДСТУ, а пальне, що використовувалося на літаку, за окремими параметрами не відповідає умовам експлуатації. Крім цього, судно виконувало політ на нижчій висоті, ніж це дозволяють правила польотів над населеними пунктами. За показаннями свідків, літак виконував складний пілотаж (крен більше ніж 60°, обертання навколо oci на 360° – “бочка”) з пасажирами на борту.

  Господар будинку, на який впав літак, Валерій Помагаєв ночує на кухні. Це — єдине місце, де є світло, газ та Інтернет, адже в інших кімнатах помешкання комунікації довелося від’єднати. Обігріває це приміщення власник за допомогою пічки на дровах. Так житиме, каже, до весни, поки страхова компанія не почне виплачувати гроші.

  Знайомі господаря безкоштовно накрили дах будівлі, де це було можливо. Проте, розповідає чоловік, перекриття може не витримати сильних снігопадів.

 • Решта членів сім’ї живуть у Коломиї. Старша донька із сім’єю з вересня живе у квартирі, яку раніше родина здавала в оренду.

  “Добре, що це — наша квартира, добре, що пішла у свою — не чужу, бо так тяжко оплатити за “комуналку”, а ще, якби винаймали житло, за оренду довелося б платити. Звичайно, що є ностальгія за всім — і за речами, і за меблями, і за будинком”, — розповідає дочка Валерія Помагаєва Ольга Корчева.

  Ще одна дочка з дітьми живе у квартирі, з орендою якої допомогла сім’я Табанюків. Спілкуватися з кореспонденткою “Суспільного” вона відмовилася.

  Нагадаємо, 28 липня о 13:40  поблизу с. Шепарівці Коломийського району сталося падіння легкомоторного спортивного літака на приватний житловий будинок із подальшим горінням, внаслідок чого чотири особи загинуло . Пілот і три пасажири-іноземці.

  Читайте також: у будинку, в який врізався літак на Прикарпатті, були жінка і діти.

  Поліція Івано-Франківщини шукає свідків авіакатастрофи, яка сталась 28 липня у селі Шепарівці, що на Коломийщині.

  Вдова Табанюка впевнена, катастрофа була підлаштована

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!