Баюракова бартка: в Яремче проведуть історичний фестиваль

Яремче стало переможцем проекту в рамках конкурсу “Малі міста – великі враження”. Відділ інвестиційної політики Яремчанського міськвиконкому на цей конкурс подав проект «Баюракова бартка», який став переможем.

Цього року Міністерство культури України оголосило конкурс культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження». Він фінансується з державного бюджету, а його мета – підтримка культурних ідей у невеликих населених пунктах та об’єднаних територіальних громадах.

Проект «Баюракова бартка» має на меті покращити туристичну конкурентоспроможність міста Яремче шляхом проведення фестивалю. Підґрунтям цього проекту є історичне минуле регіону. Особливістю фестивалю є живе театралізоване дійство та спортивні змагання, які дозволять перенести кожного гостя в епоху опришківських часів.

“Мабуть, кожен регіон може гордитися визначними постатями, народженими на їх території. В Дорі (колись село, а сьогодні частина Яремче) народилася велика постать Василь Баюрак – спільник і наступник Олекси Довбуша, керівник опришківського руху на Прикарпатті в 1745–1754 роках”, – пишуть у відділі інвестиційної політики Яремчанського міськвиконкому.

Про те, що Василь Баюрак є вихідцем саме з Яремчанщини, свідчать багато історичних джерел.
Фестиваль на його честь стане способом нагадати про велич нашого народу. Історичний фестиваль «Баюракова бартка» – спосіб сприяння національно-патріотичному вихованню підлітків, спрямований на формування ціннісних орієнтирів, спільної історичної пам’яті та підвищення рівня громадянської свідомості молоді.

У 2022 році місто святкуватиме 300 років з дня народження Василя Баюрака, тому започаткування щорічного фестивалю стане одним з етапів підготовки до святкування.

Читайте також: В Яремче влаштували масштабний гуцульський карнавал (фоторепортаж)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!