Базар замість каштанів

  • У Верховині на вулиці Шептицького вирубали каштанову алею. Місцеві активісти стверджують, що зелені насадження знищили задля будівництва сувенірного ринку.

    За словами жительки Верховини та активістки Наталії Руденко, на місці, де колись була ціла алея, залишився тільки один каштан. Дерево височіє біля центральної дороги, і дівчина зауважила, що його, мабуть, не спиляли, аби не привертати увагу людей.

    Пні від зрізаних дерев замаскували примітивно – їх просто понакривали листям. «Це могло б бути смішно, якби не було так сумно», – наголосила Руденко.

    Жителі селища ходили до голови Верховини. Як пояснює активістка, він порекомендував не роздувати ситуацію, бо дороги назад немає – базару бути. «Але якщо не робити те, що зараз робимо, дороги і вперед не буде. У всіх сенсах, адже частина дороги вже завалена матеріалами для будівництва», – зазначила активістка та додала, що дозволу на знищення дерев їй так і не показали.

    Дівчина зауважила, що благоустрій території – це не вирубка дерев та спорудження базару прямо посеред вулиці. Зрештою, каже вона, дерева можна посадити – виростуть нові. А от втрачена гідність людей – ні.

    «Ми віримо, що такі питання повинна вирішувати громада. Тому зробимо все, аби наша совість була чиста. На відміну від тих, хто зрубав каштани», – сказала Наталія Руденко.

    Вона подала інформаційний запит до Верховинської селищної ради щодо будівництва базару та вирубки каштанів. Однак зазначила, що на половину своїх питань відповіді не отримала.

    Активісти у Верховині збираються відстоювати свою позицію до кінця і звернулися із заявою до правоохоронних органів. А також вони планують відродити каштанову алею, посадивши на ній молоді дерева.

    Голова туристичної ради Івано-Франківської області Андрій Матійчик у програмі «Тема дня» додав, що ця ситуація має таке відношення до розвитку туризму, як і знищення каштанів до шанобливого ставлення до екології. За його словами, ця ситуація показує цинізм місцевої влади, яка чомусь всяко підтримує цей проєкт. Мовляв, він не обговорювався з громадою, інші ділянки для облаштування сувенірного ринку не пропонувались.

    «Ця ситуація показує, що можна далі, заручившись підтримкою місцевої влади,  робити такі ганебні речі та називати це розвитком туризму», – зауважив Матійчик.

    Він наголосив, що дивує те, що влада не звертає уваги на розголос та обурення громади.

  • «Думаю, що разом з місцевими активістами ми не допустимо такого свавілля. Це має бути показово для всіх інших, хто хоче наплювати на думку громадськості», – зазначив голова туристичної ради Івано-Франківської області.

    Натоміть голова Верховинської ОТГ Василь Мицканюк переконує, що всі дозволи і документи для будівництва базару є. Те, що розповідають активісти, – вигадки. Мовляв, ці роботи і на генплані зафіксовано, виготовлено навіть детальний план території, відбувались також громадські слухання.

    «І рішення сесії є, і відбувся аукціон на право оренди. Всі дозвільні документи є. Те, що вони там розказують, – це просто, напевне, людей у блуд заводять», – сказав Мицканюк.

    На питання, чому саме базар має бути замість алеї каштанів, мер коротко відповів: таке місце було вибрано на генеральному плані Верховини, який розроблявся ще три роки тому. Однак селищний голова зауважив, якщо у громаді буде переважати думка, що на тому місці має бути алея, а не ринок, то все можливо…

    Отак виглядала раніше алея каштанів

    «Я не ставлю питання ребром. Але наразі всі дозвільні документи є», – зазначає Василь Мицканюк.

    Також він додав, що роботи проводить орендар землі, тому всі питання – до нього. Хто саме ця людина, Мицканюк каже, що не секрет. Проте імені називати не хоче. Мовляв, таку інформацію рада надасть через інформаційний запит.

    Хоча місцева влада не називає орендаря без запиту, активісти знають, про кого йде мова. За словами Андрія Матійчика, мова йде про сім’ю архітектора Ігнатюка, яка проживає у Верховині.

    Людмила ОЛЕНЮК

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!