Без серйозних порушень: у Франківську розповіли, як минув день голосування

Сьогодні, 22 липня, в Івано-Франківську поліція та активісти Громадянської мережі «ОПОРА» розповіли, як минув день голосування в області.

Процес голосування та підрахунку голосів на Прикарпатті пройшов без серйозних порушень, які могли б суттєво вплинути на результати виборів. Богдан Морикіт, координатор спостереження ГМ «ОПОРА» за виборами в області, розповів, що найпоширенішим порушенням була видача бюлетенів без паспортів.

«Ми зафіксували факти видачі бюлетенів виборцям без пред’явлення ними паспортів на дільницях на Верховинщині, Городенківщині та Калущині», – каже координатор.

«ОПОРА» протягом дня також фіксувала триразове вкидання бюлетенів у скриньку членчинею ДВК, а також вкидання порваних бюлетенів у скриньку після спроби їх виносу з дільниці в Івано-Франкіську. Водночас, у Брошневі, що на Рожнятівщині, 62 бюлетені були визнані такими, що не підлягають врахуванню через відсутність на них печатки.

Як розповів начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Володимир Голубош, протягом для зафіксували 31 повідомлення про порушення. Два з них – внесено до реєстру досудових рішень.

«Було виявлено, що члени комісії завчасно заповнювали протоколи. Наразі ми проводимо допити. Було відкрито два адмінпровадження щодо дрібного хуліганства», – каже очільник поліції Прикарпаття.

Також поліція зареєструвала на Косівщині ситуацію, де група осіб у складі чотирьох осіб хотіла потрапити до дільниці, де рахували голоси. Двоє з них на зауваження не зважали і внаслідок цього нанесли тілесні ушкодження працівнику поліції.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!