Без школи та магазинів: як живуть люди у високогірному селі на Надвірнянщині (відео)

 • Без магазинів, шкіл та ФАПів живуть люди у селі Соколовиця Надвірнянського району, що на Прикарпатті. Це високогірне село зараз налічує приблизно 50 селян.

  Соколовиця розташована за вісім кілометрів від сусіднього села Пасічна. Їхати сюди потрібно вузькою гірською дорогою поміж лісу. При в’їзді у село – старі напівзруйновані дерев’яні будинки, пише “Суспільне”.

  У селі є 17 хат, живуть люди в одинадцяти із них. Більшість жителів – пенсіонери. Емілія Чупринюк розповідає, що проживає тут від свого народження.

  Світло пропадає постійно, бо тут завжди вітер. Взимку дорогу замітає. Роботи тут нема. Отака проблема, так виживаємо. Переважно всі жителі села вдома сидять. Я їздила у Польщу, в Карпати. А зараз я знову вдома сиджу, бо сезону немає”, – розповідає Емілія Чупринюк.

  На окраїні села живе 75-річна Настя Тимчук. Замість брами та хвіртки біля її будинку – дві невеличкі ялинки. Жінка розповіла, що місцеві тут живуть з того, що самі вирощують. У селі навіть немає магазину.

  Косимо траву, тримаємо худобу. Так і проживаємо. Пенсія у нас маленька. Не було нічого, ніякого транспорту. Ногами люди ходили по землі і їхали своїми ногами. Не можна було нічого дістати. Але тепер, коли є кар’єр, то вже машина може виїхати. Але це десь останні п’ять-шість років“, – розказала жінка.

 • Більше у сюжеті

  Читайте також: як в гірських селах Прикарпаття працюють медики швидкої

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!