Польща стає все більш привабливим ринком праці для іноземців. За дев’ять місяців цього року вони подали 100 тисяч заяв на отримання дозволу праці та проживання і це на одну третину більше, аніж за аналогічний період минулого року.
Іноземці добре та успішно заповнюють «пробіли» на польському ринку праці, які утворились через трудову еміграцію поляків до країн західної Європи, а найчастіше – до Великої Британії.
«Рекордсменами є українці, які складають 70% усіх іноземців, які клопочуть про легалізацію свого перебування в Польщі на підставі працевлаштування, – розповідає Якуб Дзудзяк з Управління у справах іноземців. – Цьогоріч таких заяв ми отримали майже вдвічі більше, ані у 2015 році».
Він додає, що минулого року від українців було оформлено 40 тисяч прохань на отримання так званої «карти часового побиту». А за 9 місяців цього року – вже 61 тисяча і половина з них – це нові справи і нові люди, які мають намір на певний час залишитись в Польщі і працювати тут. Якуб Дзудзяк додає, що більшість клопотань (87%) мають позитивне рішення, інформує Наш вибір.
На думку експертів, такі тенденції є дуже це вигідними для Польщі, адже емігранти, які працюють легально, незалежно від освіти та кваліфікації, сприяють процвітанню країни, яка прийняла їх.
«Без українців польська економіка впала б до катастрофічного рівня, – наголошує Цезарій Казмерчак з Асоціації підприємців і роботодавців Польщі. – У нас дефіцит робочої сили на низько кваліфіковану працю, а також порожнім є середня ланка, наприклад, технічний персонал. Емігранти з України цілком та повністю заповнюють ці прогалини».
Він додає, що за останніми даними, щонайменше 600 тисяч українців легально працює у Польщі (ці цифри різняться, деякі джерела говорять і про мільйон працюючих українців у Польщі), орієнтовно ще від 30 до навіть 270 тисяч – нелегально.
Піотр Левандовський, президент Інституту структурних досліджень наголошує, що еміграція – це єдиний процес зараз у Польщі, який дозволить підтримувати стабільний економічний рівень в країні протягом наступних 15-20 років. У свою чергу, голова Фонду «Наш вибір» Мирослава Керик підкреслює, що до Польщі все частіше приїжджають висококваліфіковані українці, які володіють польською мовою, а відтак працевлаштовуються у корпорації ІТ-індустрії, викладачами тощо.
Нагадаємо, Доля правнучки першого українського емігранта в Канаді.