Безіменні могили атовців на Луганщині вшанували вінками від юних прикарпатців

 • Декілька років поспіль учні з Прикарпаття роблять вінки та передають їх на схід на безіменні могили воїнів АТО. Цього разу до Старобільська відправили понад сто вінків, жалобних гірлянд та корзин.

  Микола Павлюченко, координатор Всеукраїнської громадської акцiї “Людина живе, доки її пам’ятають”, розповідає, що її започаткували за iнiцiативи бiйцiв першого складу добровольчого батальйону “Айдар”.

  «Мета акції – увiчнення пам’ятi загиблих побратимiв, вiйськово-патрiотичне виховання пiдростаючого поколiння, створення мiсця духовного поклонiння на могилах тимчасово невiдомих захисникiв Украiни», –  пояснює Микола Павлюченко.

  Також до акції приєдналися школярi Косова,  Ценяви, Лiсного Хлiбичина, Iршави та Хуста (Закарпаття), Львова,  Ковеля  (Волинь), Мени та Сосниці (Чернiгiвщина), Кропивницького, Зеленодольська та Грушiвки (Днiпропетровщина) та Жмеринки (Вінниччина).

  «На покладання вінків у Старобільську зiбралась iнтелігенцiя, патрiоти, ветерани АТО, районна влада. Вести урочистий мiтинг по вшануванню загиблих було доручено педагогам та учням Чмирiвської сiльської школи, саме у цьому селі покояться загиблi айдарiвцi. Зараз на вiйськовому цвинтарi 16 могил з тимчасово невiдомими захисниками», – розповідає Микола Павлюченко.

  Зауважимо, що наприкiнцi 2014 року таких могил було 37.

  «Пiсля поминального молебеня та промов учнi Чмирiвської та Лиманської шкiл, студенти Луганського нацiонального унiверситету та Старобiльського медичного училища урочисто поклали на могили отриманi  вiнки та гірлянди, на стрічках писали: «Тимчасово невідомим захисникам України», – додає координатор акції.

  Окремо вшанували пам’ять загиблих пiд час АТО цивiльних громадян, особи яких теж не встановлено. Таких могил зараз 15. До них поставили вінки із надписом «Жертвам війни від православної громади».

  Також пiшою ходою вшанували польських офiцерiв, яких у 1939-40 роках закатували органи НКВС у Старобiльському таборi для військовополонених. Для їхнього вшануваня виготовили великий вінок із надписом «Жертвам тоталітарного режиму СРСР від бійців добровольчого батальйону «Айдар»».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!