Безпека дітей в інтернеті: на Прикарпатті провели соціологічне дослідження (інфографіка)

  • За сприянням Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА громадська організація “Інформаційний щит” провела соціологічне дослідження “Інформаційна безпека дітей в мережі Інтернет”.

    Мета дослідження полягала у вивченні стану інформаційної безпеки учнів середнього та старшого шкільного віку в мережі “Інтернет”, повідомила “Галицький кореспондент” голова правління Іванна Якуц.

    Дослідження тривало з 16 по 30 вересня  шляхом анонімного анкетування учнів. У межах розробленої вибірки опитали 1 055 учнів 5-11 класів, з них 190 в місті Івано-Франківську, 348 в інших містах області та 517 учнів сільських навчальних закладів. Соціологічна похибка складає +- 3%.

    За результатами опитування – 99,8 % учнів середнього та старшого шкільного віку користуються мережею “Інтернет”.



    91,5 % учнів використовують мережу “Інтернет” щодня.



    Час проведення учнями в Інтернеті розподілився наступним чином: понад 5 годин в день у мережі проводять 21% учнів, від 4 до 5 годин – 9,5% учнів, від 3 до 4 годин – 13,4% учнів, від 2 до 3 годин – 25,6 % учнів, від 1 до 2 годин – 21,3% учнів і до години часу – 9,2 %.



    До трійки лідерів основної інтернет-платформи, серед вподобань учнів, ввійшли YouTube – 32%, Tik Tok – 29% та Instagram – 25 %.

    Окрім основної платформи, учні віддають перевагу – YouTube – 41,7%, Viber – 40%, Instagram – 39,7 %, Telegram – 37,3, Tik Tok – 35,8%.


    53,9% учнів 5-11 класів повідомили про знайомства в Інтернеті з невідомими людьми.



    Серед них 39,1% учнів зустрічалися в реальному житті з інтернет-друзями, 50,3% учнів готові зустрітися з незнайомцями з Інтернету в реальному житті. 60, 7 % учнів, які спілкуються з незнайомцями в Інтернеті про це нікому не повідомляють. 40,3% дітей повідомляють про своє спілкування з інтернет-друзями здебільшого когось з батьків, рідше однолітків.



  • 41,2% учнів зізналися у вчиненні щодо них кібербулінгу. З них 23,6% учнів повідомили про погрози та образи щодо них в мережі “Інтернет”, 17,6 % зізналися в поширенні щодо них брехливої інформації.


    15,8 % учнів самі являються кібербулерами.



    13 % учнів зіштовхнулися з проблемою секстингу в мережі, коли невідомі чи відомі дітям люди просили надіслати, через мережу Інтернет, особисті фото в білизні, з оголеними частинами тіла тощо. 5,8 % дітей повідомили про шантаж з приводу надісланих ними фото.



    15,3 % дітей знайомі з так званими «групами смерті» та іншими небезпечними групами в мережі. 31 % з тих, хто знайомий з даними групами (або 4,7% від загальної кількості всіх учнів) був їх учасником, 16,7% з тих хто знайомий з даними групами (або 2,4% від загальної кількості всіх учнів) на даний час є учасниками «груп смерті».



    При виникненні конфліктів в школі, з друзями та однолітками 55,9 % учнів звертаються за допомогою до батьків, 29,7 % – вирішують самі або не звертаються ні до кого, 10,3 % – звертаються до старших сестер чи братів, 8,4 % дітей звертається до вчителя і 3,4% – шукає допомоги в Інтернеті. Серед іншого учні назвали, що звертаються за допомогою до друзів чи інших родичів.



    Конфліктні ситуації з батьками 56% учнів вирішують самі, 20, 3 % дітей звертається до старших сестер чи братів. Серед іншого діти назвали, що не мають конфліктів з батьками або звертаються за порадою до друзів чи інших родичів. 4,3 % дітей шукає допомоги в Інтернеті.

    До теми: в одній із найвисокогірніших громад Прикарпаття провели швидкісний інтернет

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!