В одній із найвисокогірніших громад Прикарпаття провели швидкісний інтернет

 • Школа і дитсадок у селі Гринява Білоберізької ТГ, що на Прикарпатті, отримали швидкісний інтернет за гроші з місцевого бюджету.

  Це посприяє покращенню дистанційного навчання, пише Суспільне Карпати.

  Білоберізька громада – одна із найвисокогірніших в Україні. За словами начальниці відділу освіти громади Галини Дмитроняк, з 11-ти населених пунктів громади у 4-х немає належного інтернет-зв’язку. Наразі 5 квітня початкові класи у всіх школах Білоберізької ТГ розпочали навчання. На уроках були присутніми 98 % молодших школярів. Підтверджений діагнозо СОVID-19 мав один учень. Старша школа продовжує вчитися дистанційно.

  Національна експертка швейцарсько-українськогопроєкту DECIDE Оксана Руда назвала три найбільші проблеми дистанційної освіти в Україні: низька комп’ютерна грамотність вчителів і учнів, низький рівень технічного забезпечення шкіл і погане забезпечення інтернетом: у 2020-му році дві з половиною тисячі українських шкіл працювали без інтернету. Крім того, лише в жовтні 2020 року освітяни отримали положення про дистанційну освіту, тобто працювали без нормативних документів, методичних рекомендацій.

  На Прикарпатті ж, як каже директор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Зуб’як, ще у 2019-му році було спрямовано 30 мільйонів гривень на проведення швидкого інтернету, і за даними моніторингу, проведеного у червні 2020-го року, 98 % загальноосвітніх закладів області були охоплені інтернет-зв’язком, 82 % з них – швидкісним інтернетом. Проте більше 25 % дітей на час опитування мали проблеми з можливістю працювати онлайн. Також менше половини учителів використовували платорми для відеоконференцій.

  На момент моніторингу 5,5 тисяч вчителів області не мали досвіду впровадження дистанційного навчання, й інститут післядипломної педагогічної освіти скригував навчальні ресурси для підвищення кваліфікації у цьому напрямку. За словами Романа Зуб’яка, за рік 7,5 педагогів пройшли навчання за модулями “Інформаційно-комунікаційні технології”, “Цифрові технології, з Google-сервісів.

 • Тепер ситуація з організацією дистанційного навчання поліпшилася, каже Роман Зуб’як. У квітні-травні планують зробити нове онлайн-опитування.

  До теми: Стало відомо, які школи та дитсадки на Прикарпатті планують добудувати цьогоріч

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!