Безпека та потреби пацієнта: прикарпатцям розповіли про Програму медичних гарантій на 2022-й рік

  • Програма медичних гарантій-2022, сфокусована на потребах та безпеці пацієнтів. Адже завдяки ПМГ та збільшенню бюджету для їх реалізації, передусім зміцнюється фінансова захищеність українців та прикарпатців зокрема.

    Крім того, як запевняє очільник галузі медицини області, також посилюються вимоги й до надавачів медичної допомоги, що покращує якість медичних послуг.

    Програма медичних гарантій-2022 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану, екстрену, паліативну допомогу та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу при вагітності і пологах.

    Пріоритетними залишаються лікування інсульту та інфаркту, медична допомога при пологах, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та шість досліджень для раннього виявлення онкології.

    Бюджет Програми медичних гарантій 2022 в Україні складає понад 157 млрд грн. Це майже на 34 млрд грн більше, ніж у минулому році.

    В межах бюджету Програми медичних гарантій-2022 передбачено чималі кошти на первинну медичну допомогу, лікування онкологічних патологій, лікування серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів та інсультів. А також на відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”. 

    Загалом у Програмі медгарантій на 2022 рік є 38 пакетів послуг. Додалися нові пакети – “Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах стаціонару одного дня” та “Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях”.

    Щодо лікування COVID-19, то у 2022 році визначені заклади матимуть змогу укласти договір за пакетом “Готовність до реагування на надзвичайні ситуації, зокрема інфекційного характеру”.

    Цей новий пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. Для пацієнтів лікування від коронавірусу в стаціонарах лікарень, як і раніше, залишається безоплатним, включно з ліками, які входять у затверджений протокол лікування та Нацперелік.

    Пріоритетом в Програмі медичних гарантій на 2022 рік залишається і охорона материнства та дитинства. Так, за одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. Як запевняють фахівці, зі збільшенням тарифів, будуть підвищуватися і вимоги до медичних закладів, в першу чергу, до тих, які надаватимуть пріоритетні послуги. Для цього вводиться новий показник – мінімальна кількість наданих послуг протягом 2021 року. Він запроваджуватиметься для надання медичної допомоги при інфаркті та інсульті, а також медичної допомоги при пологах.

    Мінімальна кількість наданих послуг, яка дозволяє укласти договір з НСЗУ: 150 пологів на рік, 100 пролікованих інсультів, 50 пролікованих інфарктів. У 2022 році розшириться програма реімбурсації “Доступні ліки” – будуть включені препарати для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворювання легень.

    Щодо Прикарпаття директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко повідомив, що область займає 7 місце в рейтингу за кількістю надавачів медичних послуг 2022 року, а саме 97 закладів, в яких діє 147 договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України.

     Медикам Івано-Франківської ОДКЛ підвищили зарплати

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!