Білорусь будує новий військовий об’єкт біля кордону з Україною

 • Будівництво відбувається на території кількох колишніх дитячих таборів.

  Білорусь будує нове військове містечко за 40 кілометрів від кордону з Україною, де, ймовірно, розмістять гарнізон, завданням якого стане прикриття державного кордону. Про це пише УНН з посиланням на білоруську службу “Радіо Свобода”.

  Як повідомляє видання, що будівництво військового об’єкту розпочалося у 2023 році та має завершитися у 2027 році. Перша черга будівництва має бути здана вже в березні 2024 року.

  Видання зазначає, що будівництво може бути пов’язане із заявами президента Білорусі Олександра Лукашенка в травні 2022 року, який тоді оголосив про створення в Збройних силах “Південного оперативного командування”.

  Колишній білоруський офіцер, який нині воює в полку Каліновського (зʼєднання в складі ЗСУ), в коментарі виданню зазначив, що нове військове містечко може стати передовою базою на випадок можливого нападу на Україну з півночі – для захоплення Чернігова.

 • Також військовий експерт Олег Жданов зазначив виданню, що, ймовірно, у новому військовому містечку розмістять гарнізон, завданням якого стане прикриття державного кордону.

  Також читайте: Балістичні ракети можуть збити лише сучасні західні системи ППО, – Ігнат

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!