Білорусь заявляє, що розміщення ядерної зброї в країні “відповідає міжнародному праву”

 • У МЗС Білорусі заявили, що розміщення ядерних боєголовок РФ на території країни без передачі мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.

  Як передає “Укрінформ”, про це повідомляється на сайті МЗС Білорусі.

  У відомстві стверджують, що Білорусь “вживає вимушених дій у відповідь зі зміцнення власної безпеки та обороноздатності. Військове співробітництво Білорусі та Росії здійснюється у суворій відповідності до міжнародного права”.

  Водночас у МЗС Білорусі вказали на аналогічну практику країн НАТО.

  “Навчання білоруських пілотів, здатних керувати літаками зі специфічними боєприпасами, модернізація таких літаків, як і розміщення ядерних боєзарядів на території Білорусі без передачі Мінську контролю за ними, а також доступу до відповідних технологій, жодним чином не суперечать положенням статей І та ІІ ДНЯЗ. Окрім того, це не є новаторством у сфері військового співробітництва неядерної та ядерної держав. У НАТО давно існує практика “спільних ядерних місій”, літаки країн-членів Альянсу сертифіковані для польотів з ядерною зброєю, триває підготовка льотного складу для таких “місій”, проводяться відповідні навчання”, – йдеться у повідомленні.

  Як заявили у білоруському МЗС, “на території європейських країн-членів НАТО зберігається понад 150 одиниць тактичної ядерної зброї США, підготовлено понад 250 літаків для їх можливого застосування”.

  До теми: Ядерна зброя РФ у Білорусі: МЗС вимагає зібрати Радбез ООН і дати сигнал Лукашенку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!