Більше півмільйона паліативних хворих в Україні приречені на муки через недоступність контрольованих лікарських засобів

  • У Криворізькому Центрі Здоров’я обговорили проект “Розширення практики використання контрольованих препаратів в роботі сімейних лікарів”, який повинен вирішити гостру проблему доступу до знеболювальних препаратів паліативних хворих, передає кореспондент УНН.

    Участь у заході взяли лікарі та представники ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”.

    За словами головного лікаря Криворізького центру здоров’я Лілії Веровенко, актуальність проблеми з використанням контрольованих препаратів, в першу чергу, продиктована збільшенням кількості тяжкохворих пацієнтів, які потребують знеболення.

    “Актуальність проблеми пов’язана зі збільшенням кількості тяжкохворих людей, які на останніх етапах свого життя потребують знеболювання, однак не можуть його отримати в повному обсязі, через що приречені на щоденні страждання через недоступність контрольованих лікарських засобів. В даний час в Україні число таких людей досягло 600 тисяч осіб”, – зазначила Л. Веровенко.

    Як відзначили учасники заходу, з 2013 року в Україні з’явився таблетований морфін, змінено законодавство в сфері обігу сильнодіючих знеболюючих в установах охорони здоров’я. Але незважаючи на це, невиліковно хворі звертаються зі скаргами на відсутність знеболення та соціальної допомоги.

    допомога

    Станом на січень 2016 року в Україні близько 8500 пацієнтів замісної терапії, які щодня стикаються з дискримінацією, порушенням їх прав, і зловживаннями їх станом здоров’я з боку правоохоронних органів та медичних працівників.

  • На сьогодні, у Кривому Розі на хронічні болі страждають 91 пацієнт, які з метою знеболення отримують наркотичні анальгетики.

    В процесі обговорення основними проблемами були названі відсутність належного фінансування, кадрів, спеціалізованої підготовки медперсоналу та достньої законодавчої бази, зокрема, для розвитку хоспісної допоги.

    “В Кривому Розі всього лише один хоспіс – на базі міської лікарні №14. У ньому передбачено 30 ліжко-місць для людей, які потребують цілодобового догляду”, – зазначила Л. Веровенко.

    Нагадаємо, що в Івано-Франківську на паліативні заходи просять додаткових 100 тисяч гривень.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!