Більшість безробітних прикарпатців живуть у селах

Для ринку праці Івано-Франківщини характерне переважання становить сільське населення. Значна частка у загальній чисельності безробітних приходиться на селян, в тому числі жителів гірських територій. Протягом січня-жовтня 2017 року чисельність безробітних, які проживають у сільській місцевості, склала 57,4% від загальної чисельності зареєстрованих безробітних.

Протягом 10 місяців послугами обласної служби зайнятості скористались більше 29 тис. громадян, які проживають у сільській місцевості, з них 18,2 тис. були працевлаштовані, у тому числі 354 особи – шляхом компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску.

Професійне навчання проходили 3,6 тис. осіб, ще 7,6 тис. осіб брали у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Читайте також: На Прикарпатті зібрали рекордний врожай соняшника

З метою сприяння безробітним у започаткуванні власної справи, у тому числі громадянам, які проживають у сільській місцевості, протягом січня-жовтня  2017 року фахівцями служби зайнятості області проведено 233 заходи з орієнтації безробітних на підприємницьку діяльність, в яких взяли участь 2,3 тис. осіб, в т.ч. 23 дні відкритих дверей центри зайнятості зробили для сприяння організації та здійснення підприємницької діяльності за участю представників територіальних органів ДФС та юстиції.

Із січня по жовтень цього року 14 безробітних, які проживають в сільській місцевості, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю і за сприяння служби започаткували власну справу.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!