«Більшість слів – неповторні»: прикарпатець навчає гуцульської мови у соцмережі

  • Ревір, фертик, спуза, кутюга… Для більшості українців це просто незрозумілі слова. Але не для гуцулів, які використовують саме їх у повсякденному житті.

    Журналіст і видавець Роман Клим із Верховини реалізовує у соцмережі Facebook проєкт “#вивчаємо гуцульську”. Він публікує дописи з гуцульськими словами та їх значеннями. Так навчає людей цієї мови, йдеться в публікації “МБ“.

    Чоловік каже, що гуцульська мова вже давно перестала бути діалектом. А своїм проєктом він намагається зацікавити багатьох людей пізнавати Гуцульщину та її мову.

    “Я намагаюся шукати якісь такі цікаві слова, які мало хто знає, і їх публікувати. Людям це подобається, вони цікавляться. Пишуть люди із Буковини, зі Львова, з Хмельницького. Хочу продовжувати цей проєкт хоча б до кінця року. Потім, можливо, його якось удосконалю. Гуцульська мова вже давно перестала бути діалектом. Нею розмовляють у великому регіоні, в нас тисячі унікальних слів, на які ніде інде не натрапиш. Звичайно, є і слова, які перегукуються з німецькою, польською мовою”, – пояснює чоловік.

    Додає, що гуцульською активно розмовляють в Карпатському регіоні.

    “Це вже в наших селах менше людей говорить гуцульською. А от в деяких селах Румунії, які були колись українськими, Марамуришському і Сучавському повітах живе багато корінних гуцулів. Там дуже добре збереглася гуцульська мова, навіть мені її буває складно зрозуміти. Останніми роками простежується тенденція до зацікавлення гуцульською мовою. Туристи, які приїжджають у гори з різних куточків України, намагаються перейняти й собі якісь цікаві слова”, – каже пан Роман.

  • Читайте також:  «Hutsul Ethnos»: 14 громад Гуцульщини об’єдналися для популяризації туризму

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!