Більшість з нас вже перенесли коронавірус, – прикарпатська лікарка-інфекціоністка

 • Сьогодні, 26 березня, в Івано-Франківську відбулася онлайн-нарада в обласній державній адміністрації щодо ситуації з коронавірусом.

  Фахівці розповіли про швидкі тести на коронавірус, якими зараз активно цікавляться прикарпатці. Наталія Дьоміна, лікарка-інфекціоністка з обласної клінічної інфекційної лікарні та керівниця інформаційно-аналітичного центру при ОДА, наголосила, що не варто десь купувати ці тести для себе.

  “Швидкі тести не можуть дати стовідсоткову гарантію діагнозу або його відсутності. Їхні результати іноді бувають хибнопозитивними або хибнонегативними. Тому не варто шукати десь у мережі ці тести і намагатися їх собі придбати – це нічого вам не дасть. Адже якщо провести його до появи симптомів, то результат буде завжди негативним”, – розповіла Наталія Дьоміна, лікарка-інфекціоністка з обласної клінічної інфекційної лікарні.

  Вона також закликала людей не панікувати в разі появи дещо підвищеної температури.

  “Як інфекціоніст, хочу сказати. Не треба панікувати, якщо у вас температура 37.5 – не дзвоніть зразу лікарю зі словами про COVID-19. Але звичайно, якщо у вас вже 38.5, задишка і так далі – то не варто займатися вдома самолікуванням”, – сказала лікарка.

  Крім того, Наталія Дьоміна заявила, що більшість прикарпатців вже могла перенести коронавірус.

  “Не панікуйте через ці наростаючі цифри підтверджених випадків COVID-19. Ми всі розуміємо, що спалахи інфекції в різних країнах почалися вже давно, люди мігрували і поверталися, маючи вірус. Просто ми про це не знали, бо не мали методів діагностики. Прошу усвідомити, що, можливо, багато хто з наших громадян вже перехворів легкими чи середніми формами коронавірусу. Повірте мені – більшість з нас вже перенесли цей вірус. Ми бачили дивну клінічну картину щодо грипу і інших ГРВІ, тож не можемо виключити, що це був саме коронавірус”, – сказала Наталія Дьоміна.

  Читайте також: Ще вісім прикарпатців захворіли на COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!