Біля шкіл Калуша можуть з’явитись підняті пішохідні переходи

 • Сьогодні, 30 серпня, у Калуші відбулось засідання сорок четвертої сесії міської ради.

  Першим питанням порядку денного стали відповіді на електронні петиції калушан. Зокрема, в мерії відповіли на пропозицію встановити у місті підняті пішохідні переходи, за яку проголосували вже понад 150 калушан.

  За словами авторки цього звернення Соломії Гудак, така ідея виникла у зв’язку із значною кількістю випадків перевищення допустимої швидкості руху та створення небезпечної ситуації на дорозі, а також враховуючи трагічну історію ДТП, що призвели до смерті на пішохідних переходах.

  Читайте також: В Калуші впроваджують безбар’єрність на пішохідних переходах

  Калушанка запропонувала такі місця для встановлення піднятих пішохідних переходів:

  1) вул. Євшана (ЗОШ №10) – цим пішохідним переходом користуються школярі ЗОШ №10 та діти – дошкільнята з мікрорайонів вулиць: Фабричної, Банянської, Срібняка, Вітовського, Чорновола;

  2) вул. С.Стрільців (ЗОШ № 6,7) – цим пішохідним переходом користуються школярі ЗОШ №6,7 та діти – дошкільнята з мікрорайонів вулиць: С.Срільців, Мостиська, Вітовського;

  3) пр. Л. Українки (ЗОШ №2, Калуська гімназія, неподалік зупинки “Гімназія”) – цим пішохідним переходом користуються школярі ЗОШ № 2, Калуської гімназії та діти – дошкільнята з мікрорайонів вулиць: пр. Л. Укаїнки, бульвар Незалежності, Біласа і Данилишина, О. Пчілки, Павлика, Гоголя;

 • 4) вул. Пушкіна (неподалік відділення ПриватБанку та магазину Вопак) – цим пішохідним переходом користуються школярі ЗОШ №10 та діти – дошкільнята з мікрорайонів вулиць: Пушкіна, С. Срільців; Збереження здоров’я та життя дітей є першочерговим завданням громади м. Калуша.

  “Для європейських міст практика будівництва таких переходів є буденною справою, і приносить відчутні результати у боротьбі за зниження рівня аварійності. Припіднятий пішохідний перехід дійсно примусить водіїв знижувати швидкість руху. На відміну від “лежачих поліцейських”, він швидко не зношується та не завдає шкоди транспортним засобам завдяки плавній зміні висоти. Зробимо наше місто дійсно європейським!”, – каже Соломія Гудак.

  На це звернення відповіла заступниця міського голови Калуша Руслана Вайда. Втім, жодної конкретики в її словах не було.

  “Розглянувши петицію щодо облаштування припіднятих пішохідних переходів поблизу шкіл, повідомляємо наступне. Питання щодо доцільності встановлення пішохідних переходів поблизу шкіл буде розглянуто на черговому засіданні координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху. Про результат розгляду Вас буде повідомлено додатково”, – йдеться у відповіді міської ради.

  Нагадаємо, У Калуші не знайшлося грошей на кільцеві розв’язки

  Фото ілюстративне

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!