Блаженніший Святослав вакцинувався від коронавірусу

 • Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив щиру повагу медикам. На його переконання, вони сьогодні заслуговують особливої молитви, уваги і вдячності від усього українського народу.

  Блаженніший Святослав також попросив при прийнятті рішення про вакцинацію слухати насамперед думку лікарів, повідомляє департамент інформації УГКЦ

  «Дуже добре, що в досить короткий термін людство має хоча б такий захист від коронавірусу. Очевидно, що ця хвороба ще вповні не вивчена. Проте можу стверджувати, що немає жодних релігійних підстав, щоб відмовлятися від вакцинації. Відмова від вакцинації за релігійними мотивами часом прикриває в собі щось інше», – підкреслив Глава Церкви.

  Він також пригадав, що є три принципи, які в цьому питанні треба мати на увазі. Вакцинація має бути добровільною, доступною і безпечною. Кожна людина повинна мати право вибору про те, чи вакцинуватися.

  «Від імені релігійних діячів ми є вдячними, що бодай залишковою вакциною нам дали можливість отримати захист від цієї хвороби», – зазначив Блаженніший Святослав.

  Відповідаючи на запитання про те, чи він особисто не мав сумніву перед вакцинуванням, Блаженніший Святослав сказав: «Непоганою ознакою є сумнів, бо хто не сумнівається, той не рухається вперед і не шукає істини. Віруюча людина має право на сумнів, тоді вона має причину пізнавати правду і шукати Істину».

  За його словами, українці мають чомусь дуже багато «недовіри до всіх і вся». У такий спосіб наш народ себе проявляє як постгеноцидна нація, яка ще тільки виходить із постколоніального синдрому.

  «Довіру до медиків сьогодні слід поставити на перше місце, зокрема в умовах пандемії. Питання виробництва безпечної вакцини є в центрі уваги світового співтовариства. Всі вакцини є на етапі екстреного використання. Ми ще багато чого не знаємо про самий вірус і про вакцину. Проте це не повинне бути причиною, щоб потрапляти в якісь ірраціональні страхи, шукати способів, щоб зберегти своє здоров’я і бути відповідальним за здоров’я наших ближніх. Зокрема, наша Церква на початку прийняла рішення бути безпечним простором для життя і  здоров’я мирян», – наголосив Отець і Глава УГКЦ.

  Читайте також: Близько десяти країн ЄС призупинили щеплення вакциною AstraZeneca

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!