• “Блекаут Різдво”: в Україні зняли фільм про енергетиків, які повертали світло після атак

  • Новий фільм “Блекаут Різдво” розповідає про героїчну боротьбу енергетиків України з російськими атаками.

    У фільмі покажуть, як наша енергетична система потерпала від атак та які були катастрофічні знищення, передає “24 Канал”.

    Цей фільм нагадає українцям дні без світла і покаже, як енергетична система потерпала та відновлювалась. Прем’єра фільму відбудеться на СТБ у неділю, 16 квітня, о 23:10.

    Знімальна група фільму “Блекаут. Різдво” отримала ексклюзивний доступ до низки критично важливих об’єктів інфраструктури, потрапила у місця після ударів російськими ракетами. Тепер кожен глядач побачить, як працює енергосистема зсередини.

    Всього у фільмі 12 історій. Їх об’єднує сюжетна лінія головного диспетчера НЕК “Укренерго” Віталія Зайченка. Він був у центрі управління енергосистемою під час кожної атаки, щоразу, коли російська ракета влучала в українську електростанцію або підстанцію. І робив все можливе, щоб світло знову вмикалося.

    Фільм зібрав історії з п’яти міст – Одеси, Львова, Павлограда, Харкова, Києва.

    У фільмі, зокрема, покажуть сюжетні лінії про:

    • фотографа Сергія, який шукає світло у темному Києві;
    • військову і маму п’ятьох дітей Олену;
    • хірурга Андрія, який має виконувати свою роботу незалежно від відключень електроенергії;
    • швейцарського світлового митця Гері Хофштеттер, котрий втілює в Україні артакцію Christmas Light for Hope.

    Але головними героями фільму є українські енергетики. В Україні тоді відкрився цілий “енергетичний фронт” – разом працювали інженери, електрики, ремонтні бригади, кол-центри, рятувальники. Вони навчилися діяти в умовах регулярних пошкоджень системи і постійно несли світло.

  • Продюсерка фільму “Блекаут. Різдво” Ілона Шнейдер розповіла, що це стало проявом незламності України та боротьби проти темряви воєнної агресії.

    “Вогні Різдва сяятимуть, незважаючи на ракетні удари, тому що є таке світло, яке ніколи не гасне. Путін не став викрадачем українського Різдва, як би він цього не хотів. Допоки ми не почали знімати, я справді не мала уявлення наскільки наші енергетики – небайдужі відчайдухи. Кожна розказана історія – це приклад мужності, відважності і людяності”, – зізналася вона.

    Фільм створили, щоб показати героїчну роботу українських енергетиків, щоб українці дізналися, через що доводилося проходити цим людям, аби в Україні були світло та зв’язок.

    До теми: Український серіал “Козаки. Абсолютно брехлива історія” вийде на Netflix

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: навіть найменші дії мають значення

    Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Світло розуміння для світу

    Здається, до Івано-Франківська поволі наближається відчуття Різдва. Бо ходиш між отими вогниками, штучними гілками, величезними псевдопряничними чоловічками і не розумієш, чому оте все має викликати у тебе відчуття радости та магії Різдва. У часи війни воно все швидше викликає роздратування і нерозуміння: нащо? Але добре, що є митці, які знають і відчувають, що справжнє Різдво

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного