• “Блекаут Різдво”: в Україні зняли фільм про енергетиків, які повертали світло після атак

  • Новий фільм “Блекаут Різдво” розповідає про героїчну боротьбу енергетиків України з російськими атаками.

    У фільмі покажуть, як наша енергетична система потерпала від атак та які були катастрофічні знищення, передає “24 Канал”.

    Цей фільм нагадає українцям дні без світла і покаже, як енергетична система потерпала та відновлювалась. Прем’єра фільму відбудеться на СТБ у неділю, 16 квітня, о 23:10.

    Знімальна група фільму “Блекаут. Різдво” отримала ексклюзивний доступ до низки критично важливих об’єктів інфраструктури, потрапила у місця після ударів російськими ракетами. Тепер кожен глядач побачить, як працює енергосистема зсередини.

    Всього у фільмі 12 історій. Їх об’єднує сюжетна лінія головного диспетчера НЕК “Укренерго” Віталія Зайченка. Він був у центрі управління енергосистемою під час кожної атаки, щоразу, коли російська ракета влучала в українську електростанцію або підстанцію. І робив все можливе, щоб світло знову вмикалося.

    Фільм зібрав історії з п’яти міст – Одеси, Львова, Павлограда, Харкова, Києва.

    У фільмі, зокрема, покажуть сюжетні лінії про:

    • фотографа Сергія, який шукає світло у темному Києві;
    • військову і маму п’ятьох дітей Олену;
    • хірурга Андрія, який має виконувати свою роботу незалежно від відключень електроенергії;
    • швейцарського світлового митця Гері Хофштеттер, котрий втілює в Україні артакцію Christmas Light for Hope.

    Але головними героями фільму є українські енергетики. В Україні тоді відкрився цілий “енергетичний фронт” – разом працювали інженери, електрики, ремонтні бригади, кол-центри, рятувальники. Вони навчилися діяти в умовах регулярних пошкоджень системи і постійно несли світло.

  • Продюсерка фільму “Блекаут. Різдво” Ілона Шнейдер розповіла, що це стало проявом незламності України та боротьби проти темряви воєнної агресії.

    “Вогні Різдва сяятимуть, незважаючи на ракетні удари, тому що є таке світло, яке ніколи не гасне. Путін не став викрадачем українського Різдва, як би він цього не хотів. Допоки ми не почали знімати, я справді не мала уявлення наскільки наші енергетики – небайдужі відчайдухи. Кожна розказана історія – це приклад мужності, відважності і людяності”, – зізналася вона.

    Фільм створили, щоб показати героїчну роботу українських енергетиків, щоб українці дізналися, через що доводилося проходити цим людям, аби в Україні були світло та зв’язок.

    До теми: Український серіал “Козаки. Абсолютно брехлива історія” вийде на Netflix

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Смерть як звичка

                   У творі Михайла Коцюбинського «Intermezzo» є рядки про те, як герой звістку про повішених заїв стиглою сливою, відчуваючи не гіркоту, а приємний смак у роті.  Неможливість відчувати хоч щось інше, бо жах висмоктав з нього всю кров, передається такою деталлю, яку люблять пхати в усі тестові завдання, присвячені

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Чи є життя за знаменитою стелою “Донецька область”?

    Про хибні уявлення, що Донеччина — суцільне поле бою та випалена земля Журналістів вчать подавати новини гарячими. Втім, життєвий досвід вже навчив мене, що інколи варто дати емоціям охолонути. Видихнути, підібрати правильні слова. Прийдешній рік для Донецької області ознаменувався змінами на фронті, його зсувом вглиб області, а тилові міста, де донедавна панувала умовна тиша, піддались

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

    Волошин ТарасВолошин Тарас

    Вакцинація і Конституція

    Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює