• “Блекаут Різдво”: в Україні зняли фільм про енергетиків, які повертали світло після атак

 • Новий фільм “Блекаут Різдво” розповідає про героїчну боротьбу енергетиків України з російськими атаками.

  У фільмі покажуть, як наша енергетична система потерпала від атак та які були катастрофічні знищення, передає “24 Канал”.

  Цей фільм нагадає українцям дні без світла і покаже, як енергетична система потерпала та відновлювалась. Прем’єра фільму відбудеться на СТБ у неділю, 16 квітня, о 23:10.

  Знімальна група фільму “Блекаут. Різдво” отримала ексклюзивний доступ до низки критично важливих об’єктів інфраструктури, потрапила у місця після ударів російськими ракетами. Тепер кожен глядач побачить, як працює енергосистема зсередини.

  Всього у фільмі 12 історій. Їх об’єднує сюжетна лінія головного диспетчера НЕК “Укренерго” Віталія Зайченка. Він був у центрі управління енергосистемою під час кожної атаки, щоразу, коли російська ракета влучала в українську електростанцію або підстанцію. І робив все можливе, щоб світло знову вмикалося.

  Фільм зібрав історії з п’яти міст – Одеси, Львова, Павлограда, Харкова, Києва.

  У фільмі, зокрема, покажуть сюжетні лінії про:

  • фотографа Сергія, який шукає світло у темному Києві;
  • військову і маму п’ятьох дітей Олену;
  • хірурга Андрія, який має виконувати свою роботу незалежно від відключень електроенергії;
  • швейцарського світлового митця Гері Хофштеттер, котрий втілює в Україні артакцію Christmas Light for Hope.

  Але головними героями фільму є українські енергетики. В Україні тоді відкрився цілий “енергетичний фронт” – разом працювали інженери, електрики, ремонтні бригади, кол-центри, рятувальники. Вони навчилися діяти в умовах регулярних пошкоджень системи і постійно несли світло.

 • Продюсерка фільму “Блекаут. Різдво” Ілона Шнейдер розповіла, що це стало проявом незламності України та боротьби проти темряви воєнної агресії.

  “Вогні Різдва сяятимуть, незважаючи на ракетні удари, тому що є таке світло, яке ніколи не гасне. Путін не став викрадачем українського Різдва, як би він цього не хотів. Допоки ми не почали знімати, я справді не мала уявлення наскільки наші енергетики – небайдужі відчайдухи. Кожна розказана історія – це приклад мужності, відважності і людяності”, – зізналася вона.

  Фільм створили, щоб показати героїчну роботу українських енергетиків, щоб українці дізналися, через що доводилося проходити цим людям, аби в Україні були світло та зв’язок.

  До теми: Український серіал “Козаки. Абсолютно брехлива історія” вийде на Netflix

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Як повертається життя в місто на Донеччині: розповідь через особисті відчуття

  Просто уявіть — ви сидите в кафе, неспішно п’єте каву, спостерігаєте, як ваша дитина вистрибує на батуті в дитячій кімнаті, потім підбігає до вас, незграбно плюхається в крісло і, смачно макаючи в кетчуп смужку картопельки, жує свою улюблену фрі. “Мммм, смачно”, — заплющує очі, корчить задоволену гримаску й потирає маленькою долонькою по пузику. Ви спостерігаєте

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює

  Лінник ЛюдмилаЛінник Людмила

  Сіла і поїхала

  Попри усі можливі стереотипи, незважаючи на низку дискримінуючих обставин, безвідносно до ситуації загалом, все більше жінок у нашій країні стають водійками. 13 років тому, коли я ходила в автошколу, у моїй групі було лише троє молодих дівчат. Сьогодні ж на курсах чоловіків та жінок, мабуть, порівну. І якщо чоловіки здебільшого отримують посвідчення водія у 18—20