Бойовики вирушили за мандатами

  • Інформація російського МВС про пів мільйона паспортів РФ, виданих мешканцям ОРДЛО, швидко отримала продовження. Цього разу – у політичному контексті.

    Хоча офіційною позицією Кремля стосовно участі у бойових діях на Донбасі є фраза «Их там нет», у Росії з серпня 2015 року існує «Союз добровольців Донбасу», який очолює політтехнолог Александр Бородай. Він навіть відігравав роль «прем’єр-міністра» так званої ДНР у 2014-2015 роках. Бородая називають креатурою Владислава Суркова, який безпосередньо відповідає за розпалювання конфлікту на сході України.

    10 травня російські медіа повідомили, що «Союз добровольців Донбасу» візьме участь у праймеріз «Єдиної Росії», під час яких будуть сформовані списки на вибори до Державної Думи та визначені кандидати-одномандатники. Згода керівництва правлячої російської партії на таке кадрове підсилення вже отримана. Цікаво, що паралельним курсом рухається «політрук» одного з НЗФ Донбасу Захар Прилепін, співголова партії «Справедлива Росія – За правду». Її фракція представлена у російському парламенті, і «справороси» також отримали додатковий кадровий компонент за рахунок людей, які воювали проти України на Донбасі.

    Участь легалізованих в російській політиці бойовиків у парламентських виборах дає підстави очікувати, що дехто з них потрапить до Держдуми. Бородай, наприклад, наголошує, що «Союз добровольців Донбасу» підтримує політику Путіна, Прилепін може відігравати роль зручної опозиції з імперським мисленням. Не складно здогадатися, що вже восени 2021 року хтось із новообраних «думців» з минулим бойовика опиниться серед російських делегатів у ПАРЄ, адже делегацію РФ туди повернули, ліквідувавши можливість запроваджувати санкції проти неї. Ще один напрям дій – активізація роздачі російських паспортів у ОРДЛО та рухи щодо включення окупованих територій Донбасу до складу Росії. Звісно, рясно приправлені антиукраїнською пропагандою.

  • Все це можна передбачити вже сьогодні. Згадані вище події означатимуть активізацію російської політики на Донбасі та мінімізацію шансів на відновлення діалогу в межах Нормандської четвірки. І реагувати на це Україні потрібно не спробами зазирнути в очі Путіну, а мобілізацією світової спільноти для боротьби з незаконною паспортизацією Росією громадян ОРДЛО та недопущення вчорашніх бойовиків до парламентської діяльності.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!